- Advertisement -

TAG

Kryebashkiaku Erion Veliaj

Kontrata me afat 84 vite që Erion Veliaj firmosi me firmën e Ndranghetas

Paratë e mafiozë të Ndranghetas kanë nisur të pastrohen në Tiranë, vetëm disa muaj pasi ishte bërë kryebashkiak, Erion Veliaj do të firmoste një...

“Rekrutimi” i Eli Farës/ Ironizon Kel Demi: Mandi i Nishtullës ka 4 muaj që nuk del nga shtëpia

Ditën e djeshme, këngëtarja Eli Fara u shfaq në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, teksa theksoi se ajo që e ka bashkuar me socialistët, është...

“Logoja e re e Bashkisë”, Kel Demi: Do marr lalin në telefon, kullën e kanë shitur 3-4 vetë (Film)

Mëngjesi i sotëm në "ABC e Mëngjesit" ka nisur me batutat mes moderatorit Enkel Demi dhe Sibora Bitri, të cilët kanë shkaktuar plot të...

Distancimi, Vokshi: Me Ramën, ligji në Shqipëri zbatohet ndryshe për qytetarin

Ish deputetja demokrate, Albana Vokshi ka reaguar ndaj manifestimeve të fuqishme në rrjetet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, me takime, me foto, me video, për...

Veliaj tregon pse e prishën teatrin natën

Kryebashkiaku Erion Veliaj është tregoi se përse vendosën që godinën e Teatrit Kombëtar ta shembnin natën. Gjatë lidhjes së tij live përmes rrjetit social Facebook, Veliaj tha...

Meta i përgjigjet Veliajt për shprehjen tironse “Graj gomarit tat”

Gjatë konferencës për mediat, ku njoftoi padinë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, Presidentit Ilir Meta i është përgjigjur kryebashkiakut Erion Veliaj për shprehjen tironse, "Graj...

Europa Nostra letër Metës, Ramës e Veliajt: Të shqetësuar nga planet alarmante për shembjen e teatrit kombëtar

Europa Nostra i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, Presidentit Ilir Meta dhe kryebashkiakut Erion Veliaj ku i kërkon që të heqë dorë...

Veliaj: Në janar prishet Teatri dhe nisin ndërtimet, protesta ishte argëtuese!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar se ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar do të fillojë në fillim të 2020-ës. Në një intervistë për gazetarin Daniel McLaughlin...

Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile të Tiranës/ Veliaj: Të bëjmë foto, mos të ketë spekulant

Mblidhet sot Shtabi i Emergjencave Civile të Tiranës, me qëllim ndihmën ndaj banorëve në kryeqytet pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. Kryebashkiaku Erion Veliaj në...

“Pluralizëm kudo”, Meta i përgjigjet Veliajt: Kush ka paqartësi, të lexojë raportin e OSBE/ODIHR

Pas ceremonisë së 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, kreu i shtetit, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me mesazhin e dhënë nga kryebashkiaku Veliaj, për “pluralizëm...

Latest news

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...

Vonesa në aeroportin “Malpensa” në Milano, shqiptarët përplasen me policinë italiane

Shqiptarët përplasen me policinë italiane në aeroportin “Malpensa”, në Milano për shkak se kanë mbetur të bllokuar që prej mbrëmjes së djeshme. Raportohet se qytetarët...
- Advertisement -