- Advertisement -

TAG

kriza ekonomike

“Rama, një cirk lëvizës!”, Pollo: Propagandë edhe kur kalon kufijtë e Shqipërisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se bën propagandë edhe kur kalon kufijtë e Shqipërisë. Sipas Pollos, Rama duket thjesht...

Kriza ekonomike, Basha: Punësimi mbetet prioriteti im kryesor

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur tek situata ekonomike në vend, ku sipas tij, 5 muja pas mbylljes nga pandemia, është fakt që...

Shehaj publikon videon: Rama mashtroi për paketën e tretë të ndihmës ekonomike (Film)

Ish deputeti i PD-së Agron Shehaj, akuzon kryeministrin Rama se gënjeu bizneset e qytetarët me paketën e tretë të ndihmës ekonomike. Përmes një postimi në...

Përfundon mbledhja e kryesisë PD-së/ Basha: Do ofrojmë planin tonë për zgjidhjen e krizës ekonomike

Kreu i PD Lulzim Basha ka foluar para mediave në fund të kësaj mbledhje, duke thënë se opozita do të ofrojë planin e saj...

“Paratë publike në duart e oligarkëve”, Idrizi: Shqipëria ka nevojë për lider të dobët dhe institucione të forta (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka komentuar menaxhimin e situatës së pandemisë dhe krizën ekonomike në vend. Në studion e “ABC News”, Idrizi tha se qeveria...

Basha nga Durrësi: Rama favorizon oligarkët, biznesi drejt falimentit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me qytetarët durrsakë, që sipas tij, po vuajnë akoma pasojat e tërmetit të nëntorit, dhe...

BERZH: Ekonomia shqiptare do të bjerë me 9% në 2020

Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipërisë, si rrjedhojë e pasojave që...

Nis “online” Asambleja e përgjithshme e FSHF-së, disa klube kundër rinisjes së kampionatit (Live)

Rifillimi i sezonit, kriza ekonomike dhe shumë çështje të tjera do të diskutohet në Asamblenë e Përgjithshme të zakonshme të FSHF-së e cila për...

Tryezë e përbashkët? Basha: Rama e ka mbajtur peng integrimin

Kreu i PD, Lulzim Basha në Ditën e Europës ka thënë se Rama është personi që ka mbajtur peng integrimin e Shqipërisë duke shtuar...

“Gazetarët pa kufij” për lirinë e medias: Rënie në Shqipëri, ngritje në Kosovë

Organizata “Gazetarët pa kufij” vlerëson se dekada e ardhshme do të jetë vendimtare për të ardhmen e gazetarisë, me pandeminë e Covid-19-tës e cila...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -