- Advertisement -

TAG

Krishtlindjet

Pse ungjillorët e Sola Scriptura -s festojnë Krishtlindjen në një datë jo-biblike? Një përgjigje për Arjan Currin

Nga Kaon Serjani Personazhet publike që bisedojnë për tema shpirtërore në ekranet shqiptare janë shumë të rrallë, ndaj, sado polemizues të jenë, Arjan Curri dhe...

Udhëheqësi Edi Rama duke ju mësuar mjekëve si ta kurojnë koronavirusin

Edi Rama i hoqi nga puna të gjithë mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv për t’u uruar Krishtlindjet. Pati nga ata që u ankuan, sepse...

Shqiptari plagoset 7 herë me thikë ditën e Krishtlindjes në Greqi, nuk tregon agresorin

Një 30-vjeçar shqiptar është plagosur 7 herë me thikë në ditën e Krishtlindjes në Greqi. Sipas mediave greke ai rrezikoi të humbte jetën, por...

Krishtlindjet/ Rritet numri i hyrjeve nga Kapshtica e Qafë Thana, ja shifrat për 24 orët e fundit

Ashtu siç prites, pavarësisht pandemisë nuk kanë munguar ardhjet nga jashtë shtetit drejt Shqipërisë për festat e fundvitit. Në 24 orët e fundit nga dje...

Ora policore në prag të Krishtlindjes, Imzot Frendo për vendimin e Komitetit Teknik: Diskriminues

Imzot Frendo ka reaguar në lidhje me vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve, duke e cilësuar atë të nxituar dhe diskriminues. Përmes një letre drejtuar...

Koronavirusi/ OBSH thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi për festa

Organizata Botërore e Shëndetit ka lajmëruar të gjithë qytetarët që të kenë kujdes ndaj koronavirusit. OBSH bën thirrje që të gjithë njerëzit, nëse i kanë...

Mposhti Covid 19/ Imzot George Frendo kthehet nesër në Tiranë, do celebrojë Meshën e Krishtlindjeve

Mbërrin nesër në Shqipëri George Frendo, Arqipeshkvi Metropolit i Tiranë-Durrësit, Presidenti i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, pasi është shëruar totalisht nga Covid 19. Kujtojmë se...

Komisioni i BE: Krishtlindjet ndryshe prej koronavirusit

Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime që mund të zgjasin. Krishtlindjet sivjet...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Deputetja socialiste bën gafën e rëndë, ngatërron Pashkët me Krishtlindjet

Deputetja e Partisë Socialiste, Antoneta Dhima, ka bërë një gafë të rëndë mbrëmjen e sotme. Në një intervistë për Fax News, në vend që të...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -