- Advertisement -

TAG

kreu i Partisë Demokratike

Basha bën premtimin: 1200 euro paga për mjekët, 700 euro për infermierët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me ekspertë të shendetësisë në Tiranë foli për sistemin shëndetësor në vendin tonë. Basha u shpreh...

Kolegji i Kryetarëve/ Basha: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

Nga mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk kurseu akuzat ndaj Qeverisë aktuale dhe kryeministrit Edi Rama. Basha, u ndal...

“Krerët e bandës i pret burgu”, Basha: Jemi në krah të njerëzve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit. Përmes një postimi në facebook, Basha zotohet se...

Përfundon protesta/ Basha: Largimi i Ramës kusht i panegociueshëm i opozitës

Pas katër orësh protestë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po mban një fjalim nga selia e Partisë Demokratike. Në fjalën e tij përpara selisë...

Basha: Kemi mbështetjen e institucioneve gjermane, nuk shkohet në BE me shtet të kriminalizuar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se vizita e tij në Gjermani dhe takimet me mikpritësit në Bundestag janë zhvilluar me qëllim...

Lulzim Basha nxjerr foton me kreun e PPE-së: Takim i shkëlqyer

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social Twitter një foto me kreun e Partive Popullore, Joseph Daul. Kryedemokrati e ka...

“Xhisiela”, Basha përfundon dëshminë në Prokurori: Kam një mesazh të qartë për Edi Ramën…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përfunduar dëshminë në prokurori sa i përket çështjes së Xhisiela Malokut. Basha është paditur nga Taulant Balla,...

Basha e pranon: Qeveria dështoi, por as ne nuk ia dolëm të shpëtonim vendin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Kuvendi Kombëtar i kësaj force politike ka ftuar të gjithë demokratët dhe gjithë qytetarët që të bashkohen...

“Zgjedhje të blera”, Basha: Raporti i DASH, pasqyrë e realitetit të trishtë në Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka raguar pas raportit të publikuar nga DASH, sipas të cilit për vitin 2017 korrupsioni në Shqipëri rezulton...

Basha: Rama, frikacak i mbyllur në bunkerin e tij

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shfaqur sot në krahë me qytetarë nga Kukësi. Para selisë së PD-së, Basha kërkoi të anulohet taksa e...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -