- Advertisement -

TAG

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Ardian Dvorani letër KLGJ, flet edhe për sulmet e Metës: Presidenti të jetë më i përmbajtur

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka dorëzuar argumentet në KLGJ në lidhje me mandatin e tij. Dvorani i ka dërguar...

Nisma për shkarkimin e Metës/ Ardian Dvorani del sot para Komisionit Hetimor

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta është mbledhur sot ne një seancë, ku pritet të dëshmojë edhe kreu i Këshillit të Emërimeve...

Dvorani i përgjigjet Metës: Jam shprehur qartë në shqip. Nuk kam deklaruar se KED bllokohet

Në një deklaratë për mediat, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka konfirmuar punën e tij si drejtues i këtij institucioni,...

Videot e Metës, Dvorani: Jam gjyqtar, nuk merrem me filma me metrazh të shkurtër

Kreu i Këshillit të Emerimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani qendroi për më shumë se tre orë në Prokurorinë e Tiranës, pasi u mor në...

Krimet e Rënda regjistrojnë padinë e Metës, ja kush është prokurori që do të marrë në dorë çështjen e Ardian Dvoranit

Gjykata e Krimeve të Rënda kanë regjistruar padinë e presidentit Ilir Meta ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranit. Mësohet se çështja...

Ardian Dvorani reagon pas kallëzimit penal: Nuk e kuptoj flet si President apo si Ilir Meta

Kreu i Këshillit të Emërimeve në drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar përmes një njoftimi për median pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta se sapo kishte nënshkruar...

“Dvorani, simbol i korrupsionit dhe kapjes së shtetit”, Basha: Vendi është zhytur në paligjshmëri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi ashpër kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, pasi sipas tij është simboli i korrupsionit dhe...

Dvorani ironizon Metën: Presidenti do mendohet në fundjavë që të bëj kallzim penal ndaj meje

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta ndaj tij. Në një deklaratë për mediat,...

Latest news

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...
- Advertisement -