- Advertisement -

TAG

Kreu i grupit parlamentar të PS-së

Nuhu zbulon përgjimin e Taulant Ballës me një person të fuqishëm në Elbasan për 3 milionë euro të përdorura në fushatë (film)

Ish-oficeri i policisë, Emiljano Nuhu ka deklaruar në emisionin ABC-ja e Mëngjesit se ka një përgjim që implikon kreun e grupit parlamentar të PS-së...

Kuvendi mblidhet në seancë plenare në 16 prill

Pas një ndërprerje për shkak të rrezikut nga COVID-19, Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet më 16 prill në një seancë plenare. Mësohet se seanca...

Paketa antishpifje në Venecia, mazhoranca tërhiqet nga votimi në Kuvend

Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë Paketën Antishpifje, ndërsa Kuvendi është tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive. Nga foltorja e Kuvendit,...

Deklaratat e Ruçit dhe Ballës nga Samiti i PE-së: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhënë kryepalamentari Gramoz Ruçi dhe...

Rama i kërkoi Komisionit Hetimor avancimin për shkarkimin e Metës, maxhoranca bën hapin e radhës

Maxhoranca në Parlamentin shqiptar do të kërkojë shtyrjen e afateve për punimet e Komisionit Hetimor të ngritur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mesditën e...

CDU-CSU vendos çeljen e negociatave me kushte/ Balla në Gjermani: Vendim historik

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas votës pro nga grupi parlamentar i SPD dhe CDU/CSU për çeljen e negociatave...

Balla: Zgjedhjet ishin demokratike, në tetor lajm të mirë nga BE

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i pranishëm në ceremoninë e konstituimit të Këshillit të ri bashkiak në Elbasan, theksoi rëndësinë që...

Prishja e digës së HEC-it në Holtë, Balla i përgjigjet opozitës

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka postuar në facebook një video nga prishja e digës së HEC-it pranë kanionit të Holtës. Balla...

Komisioni i Ligjeve/ Balla kërkon shkarkimin e Metës: Cënoi rëndë Kushtetutën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka paraqitur kërkesën për shkarkimin e Kreut të Shtetit në Komisionin e Ligjeve. Sot do të miratohet...

Balla- Metës: Pse nuk qenka parlamenti funksional, apo se mungon Monika?!

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla në fjalën e mbajtur në Kuvend ka sulmuar presidentin e vendit Ilir Meta. Balla i është drejtuar...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -