- Advertisement -

TAG

kosove

Rusia: SHBA, BE dhe Shqipëria të mos ndërhyjnë në Maqedoni

Ministria e Jashtme Ruse  ka akuzuar  ShBA, BE dhe Shqipërinë se po imponojnë në Maqedoni një qeveri pro shqiptare, të kapluar nga kriza politike. Në deklaratën e...

Shpërthimi i Etnës, ndikim edhe në Ballkan

“Shpërthim i vullkanit Etna në Siçili, mund të ndihet deri në Shqiperi, veriun e Greqisë, Maqedoni, juglindjen dhe jugun e Kosovës, si dhe Bullgari”,...

Pse sa herë ndodhin gjëra me rëndësi në Kosovë – hallakatet Shqipëria?

Nga Milaim Zeka Kam shkruar vite më parë, se si një agjent serb, me origjinë maqedone, Tomanov, ka deklaruar: sa herë të doni, me 20...

Ndarja Shqipëri-Kosovë: Si e shkaktoi krizën e parë ekonomike të shtetit të ri shqiptar, caktimi i kufijve në 1913

Shpallja e Pavarësisë së vendit ishte një moment historik për Shqipërinë megjithatë nga ana tjetër, ajo që ndodhi pak muaj më pas me Konferencën...

Të shtunën protesta në Colmar të Francës për Haradinajn

Shqiptarët që jetojnë në Francë, në shenjë pakënaqësie për rastin e ndalimit të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj po organizojnë një protestë që do...

Haradinaj si Berluskoni, kjo është ideja e futbollistit të Milanit

Futbollisti i skuadrës së të rinjve të Milanit, Ismet Sinani, ka ndjekur direkt seancën gjyqësore të Ramush Haradinajt dhe duket qartë që ka qenë...

Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes Aida Dërguti

Deputetja e Vetëvendosjes Aida Dërguti është arrestur mëngjesim e sotëm nga policia e Kosovës. Aida Dërguti është arrestuar për armëmbajtje pa leje. Gjithashtu ajo nuk i...

Shembja e murit në Mitrovicë/ BE: Dialogu solli rezultate, tashmë qytetarët do të lëvizin lirshëm

Përfaqësuesja më  e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini tha se angazhimi konstruktiv që është parë gjatë dy takimeve të fundit...

Prishet muri/ Mustafa e quan zgjidhje të problemit të brendshëm

Është rrënuar muri ilegal i ndërtuar nga autoritetet komunale të Mitrovicës së veriut. Dy ekskavatorë të një kompanie ndërtimore, kanë bërë rrënimin e murit...

Fillon rrënimi i murit në Mitrovicë, publikohen fotot e marrëveshjes (video)

Pas arritjes së marrëveshjes për murin në veri të Mitrovicës nga autoritetet e Kosovës dhe përfaqësuesve serbë të Mitrovicës, ka filluar të punohet në...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -