- Advertisement -

TAG

kosove

Rama-Haradinaj: Shembim kufirin Shqipëri-Kosovë, bashkojmë doganat, njësojmë diplomat

“Në fillim të vitit 2018 do të shembet kufiri mes dy vendeve, do të ketë një bashkim doganor, por edhe i përfaqësive diplomatike në...

Edhe një fillim i plogësht i Kuvendit të Kosovës

Kuvendin e Kosovës që nga nisja e konstituimit të tij, e kanë përcjellë zvarritje të shumta dhe ndërprerje, qoftë të vetë konstituimit, qoftë të seancave...

Fëmijët e përkëdhelur, bëhen njerëz të urryer

Nga Kimete Berisha Alfred Adleri, në librin "Psikologjia e fëmiut", thotë se "Fëmijët e përkëdhelur, bëhen njerëz të urryer". Nuk e kisha lëndë mësimore, por...

Kryepeshkopi Irinej: Të kthejmë sa më shumë serbë në Kosovë

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, ka thënë se detyrë kryesore e Serbisë është kthimi i sa më shumë serbëve në Kosovë. “Tragjedia dhe...

Qeveria Haradinaj miraton nesër programin qeverisës 2017-2021

Nesër mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës ku pritet të miratohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Pas miratimit, ky plan pritet t’i...

Daçiç: Vazhdon presioni ndaj serbëve në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se aksioni i mbrëmshëm i arrestimit të serbëve në Kosovë është vazhdimësi e presionit...

Serbët: Qeveria e Kosovës në “duart tona”

Kreu i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka deklaruar mëngjesin e kësaj të diele, se qeveria e re e Kosovës...

Kosovë/ Mungon Lista Serbe, shtyhet votimi i qeverisë

Ramush Haradinaj ka mbajtur fjalimin para Kuvendit ku ka prezantuar emrat e kabinetit të tij qeveritar, ku gjithashtu ka shprehur prioritet që do të...

Kosovë/ Seanca për votimin e Qeverisë, nesër në orën 16:00

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, , ka vendosur që seanca e jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë Haradinaj, do të mbahet nesër në orën 16:00. Këtë...

Kadria e dyfish Serbia kanë marrë peng Kosovën, shqiptarët po përballen me krajl e mbret

“Nuk është hera e parë që shqiptarëve u duhet të përballen me krajl e me mbret”, ëshët shprehur Albin Kurti pas zgjedhjes së Kadri...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -