- Advertisement -

TAG

korrupsioni

Opozita të ketë turp që denoncon vjedhjen, hajduti quhet fitues…

Nga Ylli Manjani Pra, morali i fabulës analitike "të pavavarur" është se Opozita duhet të ketë turp për: - kapjen në flagrancë të blerësve të kartave,...

Basha: Korrupsioni i përhapur në çdo degë të shoqërisë, 34% e familjeve shqiptare paguajnë ryshfet për shërbime bazike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të statuseve në rrjetet sociale, shkruan se korrupsioni është i përhapur në çdo degë të shoqërisë. Basha...

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë: Korrupsioni problemi më i madh për ekonominë shqiptare

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço bëri një bilanc të përballjes së bizneseve me pandeminë dhe atë çka solli kjo situatë. Në një...

DASH: Shqipëria asnjë përparim në luftën kundër pastrimit të parave, shkak korrupsioni dhe trafiku drogës

DASH në raportin më të fundit në lidhje me pastrimin e parave për vitin 2020 thekson se Shqipëria nuk ka bërë asnjë përparim për...

Basha nxjerr video-mesazhin: Për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se për ta vënë Shqipërinë në rrugën e suksesit duhet mposhtur korrupsioni. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Basha...

“Vdesim për të dhënë ryshfet”, Pollo: Problemi qëndron tek pandëshkueshmëria

Këtë të enjte në emisionin “As pro as kundër”, biseda u fokusua tek ryshfeti në sistemin shëndetësor. “Unë nuk ka paguar para, çdo komunikim e...

Rama: Nëse nuk ndëshkohen gjyqtarët dhe prokurorët, s’goditen zyrtarët e lartë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në konferencën që po zhvillohet kundër korrupsionit.  Ai është shprehur se lufta kundër korrupsionit...

KE-Shqipërisë: Progres në reforma, korrupsioni mbetet problem shqetësues

Komisioni i BE-së vlerëson, se Shqipëria ka përparim vendimtar drejt hapjes së negociatave. Komisioneri Várhelyi, e kushtëzoi hapjen zyrtare të negociatave të pranimit me...

Tabaku: Shqipërisë i shtohen 230 mijë të varfër prej keqqeverisjes dhe korrupsionit

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka akuzuar qeverisë se për shkak të keqqeverisjes dhe korrupsionit ka bërë që Shqipërisë t'i shtohen edhe 230 të...

Yuri Kim godet listat e hapura: Përgjegjësia për kandidatët u takon vetëm liderëve të partive

Yuri Kim ka paralajmëruar liderët e partive politike në Shqipëri se do të mbajnë përgjegjësi për kandidatët që do të garojnë nën siglën e...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -