- Advertisement -

TAG

Korçe

Korçë, në pranga 58 vjeçari, plagosi me thikë fqinjin

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin Skënder Shahinasi, 58 vjeç, autorin e plagosjes me sende të mprehta të fqinjit të tij. Pas një konflikti...

Të burgosurit e Drenovës në grevë

Reforma në Drejtësi të miratohet sa më parë Të burgosurit e burgut të Drenovës në Korçë kanë hyrë në një grevë që prej mbrëmjes së...

Krim në familje, burri vret me thikë gruan më pas vetvritet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë,  një krim brënda familjes. Burri ka vrarë me thikë gruan dhe më pas ka qëlluar dhe...

Dhunon nënën e tij /Arrestohet 27-vjeçari në Korçë

Pranga një 27-vjeçari në Korçë i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij. Shpëtim Nazari, akuzohet nga autoritet policore të Korçës...

Dardha, aty ku dështoi asimilimi

Dardha është një fshat turistik që i përket rrethit të Korçës. Një fshat që është themeluar nga familjet rebele gjatë kohës së Perandorisë Osmane...

Taulant Balla bën “mavi” edhe Sopotin

Njerëzit e politikës kanë filluar të shihen edhe më shpesh në stadiumet tona, madje janë aktiv edhe në rrjetet sociale, ku mbajnë qëndrime për...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -