- Advertisement -

TAG

Korçe

Fitorja e Ramës në Dibër, Peleshi: Shmangie nga presioni i opozitës

Një ditë pas shpalljes së fitores së Muharrem Ramës si krybashkiak i Dibrës, zv/kryeministri Niko Peleshi ka deklaruar nga Korça se vota në Dibër ishte...

Korçë, ndërron jetë 23-vjeçari nga dhuna barbare në një lokal nate

Shtetasi Marsel Osmani, i cili u dhunua barbarisht në një lokal nate në Dishnicë të Korçës rreth një javë më parë, ka ndëruar jetë...

Vlorë, kallëzim penal ndaj zyrtarëve vendorë, cënohen interesat e qytetarëve

Lëvizja për Vlorën dhe një grup i shoqërisë civile depozituan sot një kallëzim penal kundër konçensionit të parkimeve në prokurorinë e Vlorës Kallëzimi u bë...

Një polic shpallet në kërkim, kultivonte kanabis

Një efektiv policie është shpallur në kërkim, ndërkohë që dy persona të tjerë janë arrestuar lidhur me kultivimin e 17. 550 bimëve të dyshuara...

Korçë/ Policia sekuestron 18 kg lëndë narkotike

Policia ka sekuestruar një sasi prej 18 kg drogë e dyshuar si kanabis sativa në fshatin Ravonik të Korçës. Autori u arrestuar në flagrancë. Ai...

Korçë, në pranga 58 vjeçari, plagosi me thikë fqinjin

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin Skënder Shahinasi, 58 vjeç, autorin e plagosjes me sende të mprehta të fqinjit të tij. Pas një konflikti...

Të burgosurit e Drenovës në grevë

Reforma në Drejtësi të miratohet sa më parë Të burgosurit e burgut të Drenovës në Korçë kanë hyrë në një grevë që prej mbrëmjes së...

Krim në familje, burri vret me thikë gruan më pas vetvritet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë,  një krim brënda familjes. Burri ka vrarë me thikë gruan dhe më pas ka qëlluar dhe...

Dhunon nënën e tij /Arrestohet 27-vjeçari në Korçë

Pranga një 27-vjeçari në Korçë i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij. Shpëtim Nazari, akuzohet nga autoritet policore të Korçës...

Dardha, aty ku dështoi asimilimi

Dardha është një fshat turistik që i përket rrethit të Korçës. Një fshat që është themeluar nga familjet rebele gjatë kohës së Perandorisë Osmane...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -