- Advertisement -

TAG

Kongresi i Lushnjës

Fotografia e rrallë e Ahmet Zogut në Vjenë

Matjani elegant që kishte rrëmbyer zemrat e vajzave vjeneze* 27.al publikon një fotografi të rrallë të Ahmet Zogut në moshë të re, i veshur me...

PDIU: Kongresi i Lushnjes ndaloi copëtimin e Shqipërisë nga tentativat e fqinjëve për të ndarë Shqipërinë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar përmes një deklarate për mediat në kuadër të 100 vjetorit të Kongresit të Lushnjes. PDIU deklaron se 100...

Basha për Kongresin e Lushnjës: Leksion i madh trimërie dhe atdhedashurie

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë një mesazh në 100-vjetorin e Kongresit të Lushnjës, një nga ngjarjet më madhore të historisë së vendit tonë në...

Selaudin Blloshmi, si e bëri për vete ushtaraku i talentuar mbesën e Ismail Qemalit

Selaudin Blloshmi konsiderohet një prej ushtarakëve më të talentuar shqiptarë me një kontribut të madh në historinë e Shqipërisë. Djali i Hajdar Blloshmit, firmëtarit...

Shkrumbohet banesa pranë shtëpisë muze të Kongresit të Lushnjes

Një banesë në qendër të qytetit të Lushnjes është shkrumbuar nga zjarri mëngjesin e sotëm. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë zjarrfikëset, të cilat kanë arritur...

Kryeministri që komunistët e kthyen në pastrues të banjave të Elbasanit

"Kishte përfunduar studimet në dy fakultete në Vjenë, për Akademinë Tregtare të Vjenës në Agronomi, si dhe fakultetin e Shkencave Politike. Zotëronte katër gjuhë...

Nga Kongresi i Lushnjes,  Ilir Meta me “dashuri” për Lali Erin e Zysh Linditën

Ekziston mendimi në administratën publike që koalcioni PS-LSI ka marrë fund. E ndesh këtë konstatim tek nënpunësit e PS-së dhe të LSI-së të cilët...

Bajram e Qerim Haxhiu një jetë për çështjen kombëtare shqiptare

Familja Haxhiu është një nga familjet e vjetra lushnjare. Sigurisht që sapo dëgjon këtë mbiemër të vjen së pari në mendje emri i një...

Roza Haxhiu, legjenda që e la jetën në fushën e blertë

Nga Lajme Sportive Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu, siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen "Kongresi i Lushnjës" më...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -