- Advertisement -

TAG

komunizmi

Kontrolli ndaj çamëve

Nga Kastriot Dervishi Nën regjimin internacionalist antikombëtar komunist, shqiptarët nga Çamëria së bashku me shqiptarët nga Kosova ishin ndër kategoritë më të prekura dhe më...

Bozo bën një hap pas: E dënoj me forcë, Enver Hoxha ishte një diktator, por… Komunisti më i zi është komunisti antikomunist!

Kandidatja e PS për deputetet në Tiranë, inxhinierja e njohur Luljeta Bozo ka bërë një hap pas në lidhje me deklaratat e saj për...

Shoqja Nexhmije vdiq herët: ndoshta do ishte tani në krye të listës së PS-së në vend të shoqes Luljeta

Autori shqiptar, Gazmend Kapllani ka bërë një koment të shkurtër për deklaratat e kandidates më të përfolur të Partisë Socialiste Luljeta Bozo, për kohën...

Luljeta Bozo shokon me deklaratën për Enver Hoxhën dhe komunizmin: Ajo kohë kishte më shumë anë pozitive se negative (film)

Inxhinierja Luljeta Bozo vazhdon të jetë kandidatja më e përfolur e Partisë Socialiste, për zgjedhjet e 25 prillit. Bozo u bë e njohur për publikun,...

Edi Rama rrjedh nga komunistët, por ne nuk duhet t’i harrojmë kurrë ata

Nga Beniamin Bakalli Sot, Edi Rama na kujton prejardhjen e tij komuniste. Ne kurrë nuk duhet të harrojmë torturat e pamëshirshme, s’duhet të harrojmë burgjet, internimet,...

Shpresoj se nuk do të hyjmë në ndonjë epokë më të errët se komunizmi

Para se liderët masivistë të marrin fuqinë, në mënyrë që gënjeshtrat t’i përshtaten realitetit, propaganda e tyre karakterizohet nga përbuzja ekstreme për faktet si...

A vdiq SPAK-u porsa lindi? Kryetari Arben Kraja hetues i komunizmit

Një procesverbal i nxjerrë në dritë nga shkrimtari në ekzil, Agron Tufa vë në dukje se kryetari i sapozgjedhur i SPAK, Arben Kraja ka...

Dita e Kujtimit të viktimave të Nazizmit/ Meta: Kurrë kthim pas!

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot Ditën Evropiane të Kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Në një mesazh në “Facebook”, Meta shkruan se për...

“Nëna ime, fytyra e armikut të popullit”/ Një rrëfim tronditës, nga Shqipëria komuniste

M'u shfaq sapo çela sytë në këtë botë. Ishte imazhi i parë që m'u përvijua. Më puthi e para, më ledhatoi, më mësoi të...

“Kërkojnë të rikthejnë komunizmin”, Agron Tufa padit Brahon dhe 4 të tjerë

Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka dorëzuar sot në prokurori padinë penale ndaj disa personave publik që...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -