- Advertisement -

TAG

Komisioni i Sigurise

Robert Aliaj: Kush e mbron femrën dhe fëmijën në atë shkërdhatë vend?!

Shumë i ashpër ka qenë artisti Robert Aliaj me drejtorin e Policisë së Moralit, Ardi Veliu. Më poshtë reagimi i tij: Këtë foto po e postoj...

Komisioni i Sigurisë pranon kërkesën e Ramës: Gjendja e jashtëzakonshme deri në 31 mars

Komisioni i Sigurisë ka pranuar kërkesën e kryeministrit Edi Rama për zgjatjen e periudhës së Gjendjes së Jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore. Mësohet se tashmë kërkesa...

Salianji: U kërcënova nga deputeti i PS

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka deklaruar se është kërcënuar nga një koleg i majtë, gjatë mbledhjes së sotme në Komisionin e Sigurisë. Në...

Radarët/ Luan Rama: Titullarët e institucioneve raportim te Siguria

Nënkryetari i LSI, Luan Rama, i ka kërkuar Komisionit të Sigurisë që të thërrasë në seanca dëgjimore titullarët në institucionet shtetërore, që janë përgjegjëse...

Komisioni i Sigurisë/ Braho: Mënyra e komunikimit të Presidentit nuk është institucionale

“Presidenti nuk komunikon me letra”, është kjo deklarata e Spartak Brahos në Komisionin Sigurisë, lidhur me letrën që Presidenti  Bujar Nishani ka dërguar kuvendit...

Kodheli: Kontratë me SHBA për 250 mjete të blinduara

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka deklaruar se "Brenda 10 ditësh do të bëjnë kontratë me SHBA për të marrë 250 mjete të blinduara....

Kërcënimi/ Deputetët e PS: Llalla, Visho Ajazi dhe Haki Çako të vijnë urgjent në Komisionin e Sigurisë

Dy deputetë socialistë  i kanë kërkuar Komisionit të Sigurisë të trajtojë me prioritet kërcënimet ndaj kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ata shprehen të shqetësuar për ndaj...

Komisioni i Sigurisë/ Manjani: E papranueshme të dënohesh për armëmbajtje njësoj si për terrorizëm

Është mbledhur paraditen e kësaj të hëne komisioni parlamentar i sigurisë kombëtare, me në fokus ndryshimet në Kodin Penal sa i takon veprës penale...

Tahiri: S’ka pasur, s’ka e nuk do të ketë paisje përgjimi në dorë të policisë

Ministri i Brendshëm në Komisionin  parlamentar të Sigurisë sqarime për paisjen përgjuese Nuk ka pasur, nuk ka e nuk do të ketë paisje përgjimi në dorë...

Pajisja e përgjimit, Ardian Çipa 2 orë në Prokurori

Komisioni i Sigurisë do marrë në pyetje ministrin Tahiri   Prokuroria ka nisur marrjen në pyetje të personave që kanë dijeni për pajisjen e përgjimit, të...

Latest news

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...

Plan masash për sigurimin e zgjedhjeve/ Policia: 74 objekte të rëndësishme merren në ruajtje që sot

Nëndrejtori i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, theksoi se policia kalon në gatishmëri dhe shërbim të përforcuar për zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë...

Vendimi për emigrantët që vijnë nga Greqia, Gjykata Administrative shpall moskompetencën për ankimimin e LSI, ja çfarë pritet

Gjykata Administrative shpall mos-kompetencën për ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim për karantinimin e emigrantëve shqiptarë që kthehen nga Greqia. Administrativja e kalon për...
- Advertisement -