- Advertisement -

TAG

Klement Zguri

Kreu i KQZ, Klement Zguri jep dorëheqjen

Klement Zguri, kryetari në detyrë i KQZ ka paraqitur dorëheqjen në Kuvend. Zguri i i ka paraqitur shkresën me dorëheqjen nga drejtimi i KQZ...

“Zëri i Amerikës”: Kajmaku nuk shpëton, ja çfarë e çon atë në shkarkim të menjëhershëm nga detyra, KQZ vendos të premten

Në Shqipëri, Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, njoftoi sot thirrjen për ditën e premte të mbledhjes për të shqyrtuar rastin e...

Dështon mbledhja e KQZ-së lidhur me zgjedhjet e 13 tetorit, 4 anëtarët e PS-së ikin me pushime

Dështon mbledhja e KQZ për kërkesën e aleatëve të opozitës lidhur me zgjedhjet e 13 Tetorit. Mësohet se në mbledhje u paraqit vetëm kryetari i...

Shpallet rezultati i zgjedhjeve të 30 qershorit, Zguri voton kundër: Shpresoj që kolegët t’i thërasin vetëdijes

Një muaj pas përfundimit, me 4 vota pro dhe 1 kundër, miratohet rezultati i zgjedhjeve të 30 Qershorit. Në mbledhjen e sotme Komisioni Qendror i...

“Sa vajza ke”? Aurel Plasari publikon mesazhin kërcënues: Autori, i njëjti që kërcënoi Klement Zgurin

Studiuesi Aurel Plasari, nëpërmjet një statusi në Facebook ka denoncuar kërcënimin që i është bërë me mesazh të dyshuar nga i njëjti person që...

“O m*t, do të vras ty dhe familjen”, zbulohet mesazhi kërcënues për kreun e KQZ

Zbulohen detajet e reja të kërcënimit të Kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe familjes së tij. Mësohet se kërcënimi ka ardhur pas...

Kërcënohet kryetari i KQZ, Garda e policia e marrin në mbrojtje

Kërcënohet kryetari i KQZ, Klement Zguri dhe familja e tij. Mësohet se ditën e sotme në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve kanë shkuar drejtuesit e lartë...

Hetimi administrativ për 30 qershorin, KQZ rrëzon kërkesën e Klement Zgurit

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë rrëzuar kërkesën e kreut të KQZ-së, Klement Zguri për hetim administrativ të zgjedhjeve. Teksa seanca u shoqërua me...

Zguri: Shifrat e pjesëmarrjes nuk janë zyrtare nga KQZ

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri tha se rezultatet e dhëna nga zëdhënësja e KQZ-së në lidhje me pjesëmarrjen e cila deri në...

Zguri: Deklaratat e KQZ, nuk pasqyrojnë qëndrimin tim

  Pas deklaratës së zëdhënëses së KQZ, ka reaguar kryetari i KQZ, Klement Zguri. Në fjalën e tij Zguri mbështet hapur Metën dhe njeh dekrtetin e...

Latest news

Abuzimi me të miturën, Prokuroria mbyll hetimet për Abaz Dogën

Prokuroria mbyll hetimet për Abaz Dogën, Klajdi Poçin dhe dy të miturit R.O. dhe F.B. të akuzuar për abuzim seksual me vajzën e mitur...

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...
- Advertisement -