- Advertisement -

TAG

karikatura

Zoti Diell – Edi Rama e vendos kush vaksinohet dhe kush jo

Karikatura është realizuar nga mjeshtri Bujar Kapexhiu. Marrë nga Gazeta Mapo.

Shqiponjën e bëni, por dhe paret shkundini…

Duke e lënë mënjanë pathosin qeveritar të simbolit të Shqiponjës, punët nuk janë aq mbroth sa duhet. U harrua beteja e patateve? Po taksa e...

Karikaturat holandeze në 1990: Sinjale nga Shqipëria!

Nga Armand Plaka Vendet e tjera të ish-Lindjes, ku shumë syresh tashmë po përjetonin fazën e fundit të një trendy thuajse romantik të komunizmit në...

Rreziku i qeverisjes “me sugjerime nga populli”

Nga Ruben Avxhiu Nuk jam i vetmi josocialist që ka ndjerë kënaqësi, kur kryeministri, në ikje dhe në ardhje, Edi Rama, deklaroi largimin nga puna...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -