- Advertisement -

TAG

Kamala Harris

Vaksinohet zv.Presidentja e SHBA-së, ja vaksina që zgjodhi (film)

Zëvendës presidentja e zgjedhur e SHBA-së Kamala Harris ditën e sotme ka marrë vaksinën kundër koronavirusit. Ajo ka zgjedhur që të vaksinohet me vaksinën e...

Biden dhe Harris shpallen Persona të Vitit nga revista Time

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe zëvendësja e tij, Kamala Harris, janë zgjedhur Persona të Vitit nga revista amerikane Time. “Zgjedhja...

Kamala Harris bëhet gruaja e parë zëvendëspresidente në SHBA

Me fitoren e Joe Biden në zgjedhjet presidenciale të ShBA, Kamala Harris do të bëhet tashmë gruaja e parë zëvendëspresidente.Gjithashtu ajo bëhet personi i...

Zgjedhjet në Amerikë/ Joe Biden i drejtohet kombit: “Po fitojmë, bëni durim dhe rrini të qetë. Kemi vetëm një Amerikë” (film)

Mëtonjësi për Presidenti i Shteteve të Bashkaura, Joe Biden është fare afër numrit të 270 zgjedhësve të mëdhenj. Ai ju drejtua me një fjalim...

Joe Biden dhe Kamala Harris udhëtuan me një person të infektuar me Covid-19

Joe Biden dhe Kamala Harris udhëtuan të enjten me dikë që më pas doli pozitiv me koronavirus. Harris, e nominuara për nënkryetare, anuloi papritur udhëtimin...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -