- Advertisement -

TAG

Italia

Pak orë para ndeshjes në stadiumin “Loro Boriçi” ndodh e papritura (foto)

Kur jemi një ditë para ndeshjes së rëndësishme ndaj Italisë, mbeturina të ndryshme kanë tejmbushur kontenierët e mbetjeve tek stadiumi. Fotot janë bërë në orën ...

Italia për “qejf” në Shkodër, Belgjika i “dhuron” Play Off-in

Në ndeshjen ndaj Shqipërisë në Loro Boriçi, Italia do të luajë vetëm prestigjin e saj, pasi sa i takon kualifikimit për në botëror, gjithçka...

Rrëfehet Pirlo: Kur Gattuso më prezantoi koleksionin e tij të shpullave

Nga Andera Pirlo Ishim në kombëtare pasi ishim kualifikuar për në Botëror. Lippi na dha 1 ditë pushim. Shkuam për darkë në Firenze të gjithë...

Sekuestrohet 1.1 ton kanabis në Karaburun, destiancion Italia

Policia kufitare ka sekestruar mbi 1.1 ton kanabis dhe një gomone, ndërsa destinacion i lëndës narkotike ishte Italia. Policia njoton se në vendin e quajtur “Zhapovel”...

Pas sulmeve terroriste në Spanjë e Finlandë, ISIS kërcënon Italinë

Pas sulmeve në Spanjë, Finlandë e Rusi, ISIS ka kërcënuar edhe Italinë duke paralajmëruar se objektivi i ardhshëm i sulmeve të tyre do të...

Zhurma si rrugë e shkurtër e gomerëve. Madhështia dhe mjerimi i gazetarisë.

Nga Indro Montanelli Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga...

Italia mbulohet nga flakët, mbi 1200 vatra zjarresh në gjithë vendin

Mbi 1200 vatra zjarresh kanë përfshirë Italinë gjatë orëve të fundit. Deri më tani mbi 500 vatra zjarri janë regjistruar në rajonin e Siçilisë, 260...

Bllokohet Skype, problem në të gjithë Europën

Ju ndodhi sot të kishit probleme me Skype në dërgimin e mesazheve apo në bërjen e telefonatave? Mos fajësoni telefonin apo internetin sepse problemin...

Foto/ Greqia gati ta sulmojë e ta copëtojë Shqipërinë

Skicat që pasqyrojnë realitetin e vitit 1914-1920. Italia, Greqia dhe Serbia duke e copëtuar Shqipërinë. Dy skica të rralla  të vitit 1920, sjellin dëshminë e...

Call center/ Ekonomi: Qeveria në negociata për kompanitë e mëdha

Prej 1 prillit hyn në fuqi ligji i ri italian për delokalizimin apo atdhesimin e operatorëve të call center i cili forcon masat për...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -