- Advertisement -

TAG

ish-ministri

Ish-ministri arrestohet për ngacmim seksual

Ish-ministri i Shëndetësisë, Numan Baliç, është përfshirë përsëri në një skandal seksual. Kësaj radhe, derisa ishte në vendin e tij të punës në Spitalin...

Basha fton Genc Rulin të rikthehet në PD, pozicioni që pritet të marrë ish-ministri (film)

Partia Demokratike është gati të nis procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Një udhëzim i hartuar tashmë nga sekretari...

(Caro amico ti scrivo…) I dashur mik po të shkruaj (film)

Me këto fjalë nis një nga këngët më të mirënjohura të të ndjerit, Lucio Dalla. Kënga quhet “L’anno che verrà”. Me vargjet e para të...

Manjani: E papranueshme! Nuk ka reformë zgjedhore në parlament monist

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një postim në Facebook shprehet se ftesa e Ramës ndaj opozitës për reformën zgjedhore është e papranueshme. Manjani shkruan...

Qumështi me përbërje kancerogjene, reagon ministri Peleshi

Pas denoncimit të ish-ministrit të LSI Edmond Panariti për qumështin me substanca kancerogjene, ka reaguar ministri aktual i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi. Me...

Manjani: Hashash gjithandej kjo pavarësia më e përgjumur

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se Shqipëria feston këtë vit pavarësinë më të përgjumur, për shkak të drogës dhe hashashit që ka mbuluar...

Fluturimi i Tahirit, ka prerë biletë për Rinas pas mesnate

Samir Tahiri, ish-ministri nën hetim që u largua të premten nga Shqipëria, kthehet sonte pas mesnate në Tiranë nga aeroporti i Vjenës në Austri. Siç...

Alibeaj: Rama i dha kohë Tahirit të prishë provat

Deputeti i PD, Enkelejt Alibeaj, ka akuzuar sërish ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, duke thënë se e ka nisur aktivitetin kriminal shumë kohë para se...

Tahiri rikthehet në Këshillin e Mandateve, ja kërkesa që ka avokati i tij

Me rinisjen e mbledhjes së Këshillit të Mandateve, Saimir Tahiri rikthehet në mbledhje, ndërsa fjalën e merr avokati i tij. Avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri ka...

Ish-ministri: Ja pse nuk mund të largohen nga qeveria ministrat e PD dhe LSI

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se pret që ministrat e teknikë të PD-së të largohen, pati një debat publik për arsyet pse kjo gjë...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -