- Advertisement -

TAG

ish ministri i shendetesise

“Duhen spitale Covid në rrethe”/ Solis: Pacientët duan të shohin familjarët para se të vdesin

Ish Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, ka pranuar se situata e Covid-it ka goditur fort sistemin shëndetësor në vendin tonë. Në një intervistë për "Abc"...

“S’bëhet duke iu lutur grekëve siç bën Rama”, Shehu tregon mënyrat si zgjidhet situata në Kakavijë

Prej ditësh mijëra shqiptarë janë të bllokuar në pikën kufitare të Kakavijës, duke pritur radhët kilometrike për të lëvizur drejt Greqisë. Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan...

Shifrat e larta e të infektuarve me Covid, ish ministri Shehu: Terapitë intensive në kolaps, urgjentisht duhen vënë…

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka shprehur shqetësimin në lidhje me rritjen e shifrave nga koronavirusi. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai...

“Rama të zgjohet”, ish ministri i Shëndetësisë: Situata e rëndë e krizës nga Covidi imponon mbështetje ndërkombëtare

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu ka reaguar për situatën aktuale në vend duke i bërë thirrje kryeministrit që të “zgjohet” nga gjumi letargjik. Në...

Ish-ministri i Shëndetësisë: Të lejohen testimet në spitalet private, ISHP-së po i zihet fryma

Ish-ministri i Shëndetësisë Leonard Solis i bën thirrje qeverisë të lejojë testimet për Covid-19 në spitalet private. I ftuar në emisionin Wake-Up, Soli tha se...

Hapja e laboratorit në QSUT, Spahia: Ka qenë funksional, por nuk kishte kite

Ish-ministri i Shëndetësisë Bardh Spahia e ka quajtur propagrandë prezantimin e laboratorit e dytë të testimeve për Covid-19 nga qeveria. Spahia thekson se laboratori i dytë ka...

“Situata pandemike, dështim i qeverisë”, ish-ministri sulmon Ramën: Jemi vendosur në listën e zezë të OBSh-së

Ish ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu ka hedhur akuza kundret kryeministrit Edi Rama, lidhur me situatën e pandemisë në vend. Shehu përmes një postimi në...

Rritja e shifrave të Covid-19/ Ish-ministri bën krahasimin: Shqipëria sot barazon me Kinën

Ish- ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar pas raportimit të numrit rekord të rasteve të reja, ku shkruan se Shqipëria sot ka barazuar...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë, Maksim Cikuli

Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta profesor Maksim Cikuli. Ai njihet për kontributin e tij si mjek dhe pedagog i gjenetikës. Cikuli është...

Ish-ministri i Shëndetësisë: Masat e qeverisë po i detyrojnë qytetarët të dynden, pamjet e sotshme të rrezikshme

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu u shpreh se qeveria nuk ka strategji dhe ka marrë masa kontraverse. Ai shtoi se ditën e sotme qytetarët janë...

Latest news

Depozitat rriten edhe në tetor, shqiptarët shtojnë mbi 300 milionë euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...
- Advertisement -