- Advertisement -

TAG

Ish-deputeti

Ish-deputeti thirrje qeverisë: Vaksina t’u bëhet qytetarëve falas!

Ish-deputeti i  LSI-së, Vangjel Tavo, i ka bërë thirrje qeverisë që të bëjë falas vaksinën për Covid-19 te qytetarët. Në një reagim në rrejte sociale...

Reagon Panariti: Politikanët duhet të bëjnë testin drogës

Ish-deputeti Edmond Panariti duke komentuar video skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, ku shihet duke thithur kokainë, u shpreh se është pro testit...

Ministrja e Financave mohoi taksën mbi karburantet/ Ish-deputeti publikon dokumentin që e nxjerr zbuluar

Pas deklaratës së ministres së Financave dhe Energjitikës, Anila Denaj se lajmi për shtimin e një takse të re mbi karburantet ishte një gënjeshtër e...

Forca speciale me maska dhe kallashnikov jashtë Gjykatës së Shkodrës, reagon Partia Demokratike

Partia Demokratike ka publikuar disa foto nga situata jashtë ambienteve të Gjykatës së Shkodrës ku sot jepet masa e sigurisë për ish-deputetin Bardh Spahia. Dhjëtëra...

Ish-deputeti Bardh Spahia në Gjykatën e Shkodrës, qindra njerëz e presin me duartrokitje

Ish-deputeti i PD Bardh Spahia i arrestuar, është dërguar në Gjykatën e Shkodrës për të marrë masën e sigurisë. Bardh Spahia u arrestua dy netë...

Afera Milot-Balldren, Shehaj: Si po vidhen 73 milion euro

Pas zbulimit të skandalit korruptiv me Unazën e Re, ish-deputeti i PD Agron Shehaj, ka publikuar dokumentin sipas të cilit kompania koncensionare, ANK do...

Vasili akuza Ramës pas Samitit: La Shqipërinë pa negociata dhe Kosovën pa viza

Ish deputeti Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si shkaktarin kryesor të bllokimit që i është bërë Kosovës nga ana e Bashkimit Evropian, për...

Vasili- Ramës: Me 400 mijë shqiptarë të larguar nga vendi, papunësia duhet të shkonte -0%

Ish-deputeti Petrit Vasili ka reaguar sot në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha sot se papunësia në Shqipëri është ulur...

Alibeaj: Rama ka verbuar edhe ndërkombëtarët

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj tha se kryeministri Edi Rama ka verbuar edhe ndërkombëtarët. I ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News 24, sa i përket partisë...

Nard Ndoka: Eh moj Motër Gonxhe! Eh mo Gjergj, luftove me pallë për këto “palla”

Ish-deputeti Nard Ndoka shprehet se rilindasit po njollosin emrin e dy emblemave të kombit shqiptar, të Gjergj Kastriotit dhe Gonxhe Bojaxhiu. Në një status në Facebook,...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -