- Advertisement -

TAG

Isa Mustafa

Takimi i Brukselit/ Ramush Haradinaj: Mustafa dhe Thaçi kukulla të Serbisë

Haradinaj prokurorëve serbë për rastin e tij: Kryeqyteti im nuk është Beogradi. Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka cilësur kukulla...

Tahiri: Kosova mbetet e përkushtuar për dialog me Serbinë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka deklaruar se Kosova mbeten e përkushtuar për bisedime edhe përkundër tensioneve të krijuar nga Serbia Sa i takon bisedimeve...

Bashkëshortja e Haradinajt ironizon Thaçin dhe Mustafën: Nuk keni kohë të komentoni lirimin, koha do të flasë për ju!

Bashkëshortja e Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me vendimin e autoriteteve franceze për lirimin me kusht të bashkëshortit të saj Përmes një statusi në...

28 Nëntori shpallet ditë pushimi në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që 28 Nëntori, Dita e Flamurit Kombëtar shqiptar, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ky vendim është marrë me...

Kryeministri i Kosovës emëron Ramiz Kelmendin si zëvendësin e tij

  Deputeti Ramiz Kelmendi është emëruar sot zëvendës kryeministër në qeverinë e Kosovës nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Deputeti nga Kosova i cili ka qenë...

Mustafa: Votimi i demarkacionit, heq vizat me BE

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se Bashkimi Evropian, nuk kërkon deklaratë për liberalizim të vizave, por përmbushjen e kriterit që është votimi...

Tiranë – Prishtinë: bilanci gri i tri takimeve

Nga :Afrim Krasniqi Për herë të tretë në dy vjet kabinetet qeveritare të Tiranës dhe të Prishtinës zhvilluan takime të përbashkëta. Kjo është një praktikë...

Plaku “trim” Isa Mustafa rreh gratë. Burrat e LDK-së e marrin zvarrë Donika Gërvallën (film)

Donika Gërvalla, e cila udhëheq degën e LDK-së në Gjermani nuk është lejuar të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj...

Kosova dhe Shqipëria, kaosin e kanë prej babëzisë së elitave

Nga Ben Andoni Nuk ka ditë që në Kosovë të mos dëgjosh për një djegie, kërcënim dhe shumë mohime. Nëse do të merreshin të vërteta...

“Normalizim të raporteve” me dënime gjyqësore!

  Nga Albinot Maloku Këto ditë një Gjykatë e Lartë në Nish të Serbisë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me 15 vjet burg, disa ish-oficerë...

Latest news

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...
- Advertisement -