Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Plaku “trim” Isa Mustafa rreh gratë. Burrat e LDK-së e marrin zvarrë Donika Gërvallën (film)

Nga 27.al 0

Donika Gërvalla, e cila udhëheq degën e LDK-së në Gjermani nuk është lejuar të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie.

Ajo nuk është lejuar të hyjë nga pjesëtarët e sigurimit, me të cilët ka pasur një përplasje fizike.

Gërvalla ka thënë se nuk i është lejuar hyrja, me pretekst se i mungonte emri në listë.

“Pretekst është mungesa e emrit tim në listë. Jam pajisur para disa ditësh me dokumentacionin e Këshillit të Përgjithshëm. Aty ka dy kategori me të drejtë fjale dhe vote dhe vetëm me të drejtë pranie. Është traditë e Këshillit të Përgjithshëm që kryetarët e degëve të jenë të pranishëm”-, ka thënë Gërvalla.

Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Vjosa Osmani, ka reaguar ashpër ndaj pengimit të Gërvallës dhe e ka lënë mbledhjen në mënyrë demonstrative.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej