- Advertisement -

TAG

informacion

Deklaratat e Metës/ PD i përgjigjet me video: Merrte informacion dhe jepte direktiva

Partia Demokratike vijon akuzat kundrejt presidentit Ilir Meta, të cilin e quan bashkëorganizator të ish-kryeministrit Sali Berisha, të protestës në selinë blu. Përmes një videoje...

Zyrtari i lartë kinez u dorëzohet SHBA-ve, tregon informacione për rrjedhjen e Covid-19 nga laboratorët

Një zyrtar i lartë kinez, që u largua për në Shtetet e Bashkuara shkurtin e kaluar bashkë me vajzën e tij i ka treguar...

Facebook i shton një shënim postimit të Ramës: Informacion fals

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama bëri një postim në faqen e tij në rrjetin social Facebook, që ia shënoi si informacion fals...

Pse e thërrasim Vain, lagunën që t’i ofron të gjitha? (film)

Pak kilometra larg kryeqytetit, rreth 1 orë udhëtim me makinë ju mjaftojnë për të shijuar një ditë ndryshe, për të vlerësuar atë që kemi,...

“ABC News” kërkon informacion për pallatet e shembura, fshihet kryebashkiaku (film)

Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi tre pallate në Thumanë ku fatkeqësisht humbën jetën 24 persona. Grupi i xhirimit të “ABC News” udhëtoi drejt dy...

Lufta e informacionit, si një luftë “e re” politike

Nga Alfred Peza Ka një prirje të theksuar, e cila sa vjen e bëhet më shqetësuese në një aspekt, në lidhje me informacionet që qarkullojnë...

Flamurtari, braktisur edhe nga Allahu

Flamurtari është kthyer në një thes i shpuar, që mbushet dhe rimbushet me para dhe asnjëherë nuk peshon. Skuadra vlonjate është ndërtuar fillimisht me...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -