- Advertisement -

TAG

infektivi

Asnjë shtrat i lirë në Infektiv/ Mjekja: Dështuan përpjekjet për uljen e përhapjes së virusit (film)

Rreth 100 pacientë në gjendje të mesme dhe të rëndë po trajtohen në spitalin “Covid 1”, i ngritur në Shërbimin Infektiv të Qendrës Spitalore...

Infektivi dhe Sanatoriumi në kapacitete maksimale/ 151 raste të reja dhe 3 të vdekur në 24 orë

151 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 3 pacientë e kanë humbur...

Situatë alarmante/ Vdesin 6 qytetarë nga COVID-19, ja sa raste të reja janë në 24 orët e fundit

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, ku 6 qytetarë kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit, duke e...

119 pacientë të shtruar në dy spitalet COVID, kryeqyteti me numrin më të lartë të të prekurve

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej...

Ndërron jetë pacienti 27-vjeçar me COVID-19 tek Infektivi

Një pacient 27-vjeçar me COVID-19 ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. Bëhet me dije se ai nuk kishte shfaqur simptoma të COVID-19, ndërkohë që mësohet...

Ndërron jetë pacientja 43-vjeçare me koronavirus tek Infektivi

Një paciente 43-vjeçare me COVID-19, e cila ishte shtruar në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Pacientja me profesion farmaciste mësohet se vuante...

Rritja e rasteve me koronavirus/ Hapet Covid 3! Manastirliu tregon skenarët (film)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar spitalin e përshtatur COVID3 (struktura e ish-kirurgjive në QSUT) ku aktualisht ka filluar rekrutimi...

88 pacientë të shtruar tek Infektivi: 12 në terapi intensive, 4 të tjerë të intubuar

Vetëm në 24 orët e fundit tek Infektivi janë shënuar 4 humbje jete. Aktualisht janë të shtruar 88 pacientë në spital, 12 pacientë janë...

Koronavirusi/ 2 të vdekur dhe 96 të prekur: Situata tejet kritike tek Infektivi (film)

ISHP konfirmon se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 96 raste të reja me koronavirus nga 451 testime të kryera. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 51...

Humbin jetën 2 pacientë te Infektivi, 117 raste me COVID-19 në 24 orë

Në përditësimin e të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë bëhet me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 2 persona,  një...

Latest news

62 raste të reja dhe 1 i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...

Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje edhe në Durrës, “paralizohet” qarkullimi (film)

Nga moti i keq disa akse kryesore të qyteteve janë përmbytur, duke shkaktuar vështirësi në lëvizje. Vetëm pak minuta kanë mjaftuar që disa nga lagjet...

Integrimi në Europë/ Na e kalon Maqedonia. Gjermania na mbyll derën: “T’fala Edit!”

Ministri gjerman për Çështje Evropiane, Michael Roth, duke folur për punën e presidencës gjermane në Bashkimin Evropian, tha të martën para Komisionit për Punë...
- Advertisement -