- Advertisement -

TAG

Ilir Seci

Sot jam unë që e lëshoj shtëllungën mbi Malësi

Nga Ilir Seci Sa herë që shkoj nëpër aeroporte e rijetoj nji ndjesi që me asht ngulite në mbamendje qysh në fëmini...ndjesinë e dëshirës me...

Shën Françesku me shkopin që e mbante nga Lezha në Venedik

Nga Ilir Seci Simbas gojëdhanës në pranverën e vjetës 1220 Shën Françesku i Assisi-t, patroni mbrojtës i Italisë, mbrriti me nji anije në Venedik dhe...

Vladimir Orel, gjuhëtari rus i nji Fjalori Etimologjik të Shqipes

Nga Ilir Seci Vladimir Orel asht nji nga gjuhëtarët ma të randësishëm të gjuhësisë moderne sot në botë që asht marrun me studimin e kalimit...

Nji Londër mbrenda Londrës

Nga Ilir Seci Kur përmendet Londra si qytet, njerëzit gjithëherë paraftyrojnë qytetin e madh me rreth 8 milionë banorë, metropolin ku si në nji vorbë...

Në kjoftë se nuk mundesh me e ndalë vajzën ose motrën me u ba putanë, të paktën mos paguej për harbimet e saj

Nga Ilir Seci Në vitin e shpërthiqun 1997, nisën me u çilë mjaft radio e televizione private. Nder tanë ato radio mbaj mend ka kenë...

Si luenim futboll në fëmininë teme

Nga Ilir Seci Këtyne ditëve të Kampionatit Botnor po kuvendonim me Ditmarin për futbollin...njana temë qiti tjetren e tue kuvendë dolem te fminia jeme... -“A keni...

Kur Edi Rama u bënte bisht taksave të shtetit francez

Nga Ilir Seci ...Po lexoja lajmet për "kuponin tatimor" dhe "kasat fiskale", lajme ku Edi Rama mburrej se e ka bërë Shqipërinë "t'i bie era shtet!"... Më...

Kukësi përballë Ramokracisë

Nga Ilir Seci Kur Edi Rama vendosi taksën në hymje të tunelit në Kalimash, nuk e kishte pritë me pasë ato reagime që pasuen. Si...

5 € Shqipni-Kosovë? Kaloj 4 shtete amerikane me 1,75 $

Nga Ilir Seci A din kush me na thanë a ka tjetër rrugë në Shqipni ku paguhet taksë 5 € si kjo që po e...

Panda dhe Pandi

Nga Ilir Seci Javës që kaloi, Washington DC u nderue nga vizita e dy specieve të veçanta; Panda dhe Pandi... Panda dhe Pandi janë dy specie te veçanta......

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -