- Advertisement -

TAG

Ilir Meta

Ndryshimet në qeveri/ Meta: Me rëndësi rezultatet, jo emrat

Kryetari i Kuvendit e vlerëson si çështje proceduriale vonesën e dekretimit të ministrave të rinj nga ana e presidentit Nishani Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta,...

Nuk të shpëton Kerry

  Nga Frrok Çupi Mu duk se dikush në televizion, një nga aleatët politik të kryeministrit, gati po iu thoshte dëgjuesve: ” Hej!, rrini urtë, se...

Berisha dhe Meta nostalgjikë për kohët e vjetra

Nuk ndahen nga sho-shoqi, megjithëse janë kundërshtarë. Duket sheshit që nostalgjia është ndjenjë e fortë, e cila i mundon shumë politikanët. Sali Berisha dhe Ilir...

Rama-Meta takim në kryesinë e Kuvendit

Takimi një ditë pas ndryshimeve të papritura në qeveri Kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta në takim te kryesia e Kuvendit. Një ditë...

Kreshnik Spahiu: Duhet koalicion i gjerë opozitar PD-LSI-AKZ

Kreshnik Spahiu në “Shih Programin” në TVSH Byroja Kombëtare e Hetimit si Sigurimi i Shtetit Luan Omari 107 vjeç po na bën reformën në drejtësi Ilir Meta...

Kreshnik Spahiu propozon koalicion PD-LSI-AK-PR

Kreu i AK-së: Ai që është sot në politikë e ka të qartë se Ilir Meta ka vetëm një kundërshtar dhe ai është Edi...

Departamenti i Shtetit sqaron përse John Kerry nuk u takua me Ilir Metën

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë një sqarim përse në agjendën e John Kerry në Tiranë nuk ishte planifikuar një takim me kryetarin e...

Një letër dashurie për Lulin

Nga Enkel Demi Kur Lulit i ikte zëri në tubim ose shkonte në notat e larta të një këngëtari lirik, castrato pati shumë njerëz që...

Meta në Presidencë takohet me Nishanin

Pak minuta më pas, kryeparlamentari në takimin e përjavshëm të krerëve të e mazhorancës. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka shkuar sot në Presidencë...

Selami: Basha të lë në mes të rrugës

Selami: Nuk mund të kemi tre apo katër qëndrime të ndryshme për reformën në Drejtësi dhe byronë e hetimit... Qëndrimi për Reformën në Drejtësi dhe...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -