- Advertisement -

TAG

Henri Çili

Kur Ngjela e quante Çilin “budalla e katundar” dhe Çili i thoshte avokatit “gomar” (film)

Ka qenë fushata zgjedhore e vitit 2017, teksa këta dy personalitete kapeshin me njëri-tjetrin për arsyen e vetme, se nuk e dëgjonin sho-shoqin. Por,...

Vërtet i erdhi keq “medias” për komunitetin Egjiptian?!

Nga Gentian Sejrani Menjëherë pas publikimit të zonjës Senida Mesi në postin e zv/Kryeministres nga zoti Rama, mediat filluan të krijonin “scoop-in mediatik” me fjalën...

A është liberal Henri Çili?

Nga Ilir Babaramo Kolegu im i dikurshëm tek Koha Jonë nuk më befasoi as këtë herë. Henri Çili vendosi të mbajë të njëjtin qëndrim publik...

Tema për debat: Ku gabon Henri Çili!

Nga Gentian Kaprata i Urbanism & Democracy Politilogu Henri Çili, nëpërmjet një shkrimi të hënën e kaluar, nervozoi pjesën më populiste të shoqërisë shqiptare. Ajo...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -