- Advertisement -

TAG

Hamleti

Momentumi i Albin Kurtit

Nga Ilir Babaramo “U çmend dhe Liburni”,- mendova për një çast ndërkohë që ndiqja seancën parlamentare, ku po votohej mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti....

Dashamir Shehi: Bëjmë të gjithë si Shekspirë, ky vend s’ka para për ujësjellësa

Dashamir Shehi gjatë fjalës së tij në Komisionin e Ekonomisë, tha se qeveria shqiptare s’ka para për ujësjellësa dhe rubineta, por ka para për...

Edi Rama: Ja shtrigat e Hamletit…apo të Makbethit

I ka merak ngjyrat, deri aty sa është bërë xheloz për ngjyrat e tre ligjvënësve kundërshtare të qeverisë së tij, Majlinda Bregut, Albana Vokshit...

Shoqëri hamletiane dhe intelektualë të frustruar!

Nga Behar Jacaj Hamleti duhet të ketë qënë shqiptar ose të paktën me origjinë shqiptare (siç është bërë e modës të thuhet për çdo figurë...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -