- Advertisement -

TAG

grupet Kriminale

Banda e Belgjikës na tregoi përse Edi Ramës i duhet Ardi Veliu si ajri që thith

Nga Enkel Demi Ai tha edhe 500 mijë po të dalin në shesh Ardi Veliun nuk e heq. Dukej çudi që 500 vetë hoqën Sandër...

OKB: Shqipëria vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit, grupet kriminale nuk dënohen

Një raport i fundit i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin (UNODC), që analizon me detaje krimin e organizuar në Ballkanin...

Raporti: Nuk ka Kartel në Ballkan, por grupet kriminale kontrollojnë ciklin e furnizimit të kokainës

Një raport i fundit i Nismës Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar, arrin në përfundimin se grupet kriminale nga Ballkani Perëndimor po veprojnë gjithnjë e...

Shkodër/ VOA zbulon se kur u prish qetësia mes grupeve kriminale

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen tek grupet kriminale që, prej vitesh, veprojnë në këtë...

Ambasadori italian: Luftë grupeve kriminale, deri më tani fajtorët s’janë dënuar

Pas deklaratave të ambasadorit amerikan Donald Lu, ka reaguar edhe ambasadori italian në vendin tonë Alberto Cutillo, ku tha se fajtorët duhet të dalin para...

“Kanabisi”/ Rama: Aksion agresiv për të goditur grupet kriminale

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se plani kombëtar për reduktimin në minimumin kombëtar të sasisë së kanabisit, mund të konsiderohet i përmbushur në mënyrën...

DASH: Korrupsioni dominon të gjitha nivelet e qeverisjes në Shqipëri

Departamenti Amerikan i Shtetit nxin Shqipërinë: Media nën presionin e politikës dhe grupeve kriminale Departamenti Amerikan i Shtetit, ka publikuar raportin për Shqipërinë për vititn...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -