- Advertisement -

TAG

Gramsh

Zjarr i madh në Gramsh, terreni malor pengon ndërhyrjen e automjeteve të zjarrfikëses

Një zjarr i madh ka përfshirë malin e Koshnicës pranë fshatit Siman të Gramshit pasditen e sotme. Nga flakët janë shkrumbuar disa pisha dhe një...

Sherr në një lokal në Gramsh, dy persona përfundojnë në spital

Një konflikt ka ndodhur gjatë orëve të vona të natës në një lokal në qytetin e Gramshit. Mësohet se konflikti ka agravuar në dhunë...

Fshehu hetimin për vjedhje, reagon Kryebashkiaku i Gramshit: Shihemi në gjykatë

Kreu i Bashkisë së Gramshit, Klodian Taçe ka reaguar pas publikimit të dokumentit, ku thuhej se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit hetimin për...

Transportonin klandestinë kundrejt fitimit, 2 të arrestuar në Gramsh

Policia e Gramshit ka vënë në pranga dy persona të cilët akuzohen për kalim të paligjshëm të shtetasve të huaj. Në kuadër të operacionit të...

Aksident në Gramsh/ Makina del nga rruga, një i vdekur dhe tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në fshatin Poroçan të Gramshit, në vendin e quajtur 'Toskollare'. Si rezultat i humbjes së kontrollit, një...

Aksident në Gramsh/ Makina përplas dy këmbësore, dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur pak më parë në dalje të qytetit të Gramshit, tek ura e Trashovicës. Mësohet se një automjet ka përplasur dy këmbësore,...

Gramsh/ I doli makinës para t’a ndalonte, makina përplas 30-vjeçaren

Një 30-vjeçare nga Gramshi është plagosur rëndë, teksa po përpiqej të ndalonte automjetin e saj që ishte në lëvizje. Mesohet se Klara Hoxha parkoi automjetin...

Gramsh/ Plagosen tre persona nga shpërthimi i ngrohëses në lokal

Mbrëmjen e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një lokal në qytetin e Gramshit. Mësohet se ka shpërthyer ngrohësja në një lokal...

Zjarri në Skëndërbegas të Gramshit, digjen 15 hektarë pyje e kullota

Një zjarr i fuqishëm ka rënë ditën e djeshme në zonën pyjore në qendrën administrative Skenderbegas. I favorizuar nga era e fortë, flakët kanë...

Era e fortë lë pa energji elektrike 9 fshatra në Gramsh/ Banorët: Sa herë prishet moti ndodh e njëjta gjë

Stuhia e erës së fortë ka lënë pa energji 9 fshatra në dy qendra administrative përkatësisht atë të Kukurit dhe Kodoviat prej 24 orësh...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -