- Advertisement -

TAG

Gjyqtarja

U arrestua për korrupsion, kjo është gjyqtarja që liroi bosin shqiptar të kokainës në Kolumbi

Agim Çerma i arrestuar dy ditë më parë në Kolumbi dhe i cilësuar si baron i trafikut të kokainës, rezultonte i dënuar në vendin...

Publikonte video në Tik-Tok, gjyqtarja Enkeleda Kapedani jep dorëheqjen

Enkeleda Kapedani ka dhënë dorëheqjen si zëvendëskryetare e Gjykatës së Elbasanit, pas publikimit të videove në rrjetin social Tik-Tok. Kapedani ka komunikuar dorëheqjen e...

Milaim Zeka i del në mbrojtje gjyqtares Enkeleda Kapedani: Video në Tik Tok? Mund t’i bënte kushdo, edhe gruaja ime (film)

Gazetari Milaim Zeka i ka konsideruar të tepërta reagimet në rrjetet sociale dhe jo vetëm në lidhje me videot e publikuara të kryegjyqtares Enkeleda...

Kur gjyqtarja e Elbasanit sfilonte në “Miss Shqipëria” (film)

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani në vitin 2003, ka qenë pjesëmarrëse në spektaklin Miss Shqipëria, realizuar nga regjisori Petri Bozo. Në atë kohë 18 vjeç,...

Hakmarrja e Rilindjes/ Gjyqtarja Mimoza Markgjeka: Kam një vit që e pres arrestimin, sepse shpalla zgjedhjet lokale në Durrës të paligjshme (film)

Gjyqtarja Gjykatës së Shkallës së parë në Durrës, Mimoza Markgjeka, është shprehur e irrituar pasi efektivët nuk i kanë paraqitur shkresën e shoqërimit. Pasi doli...

Zbardhet pasuria e gjyqtares Shehaj, mori hua jashtë sistemit bankar dhe ka kredi të pashlyera

Zbardhen deklaratat e pasurisë të firmosura nga gjyqtarja Enerjeta Shehaj në 2016, e cila po synon një karrige në gjykatën e Lartë. Në deklaratat e...

Zbulohet skandali! Fshehu kallëzimin për ndikim të paligjshëm, gjyqtarja Enerjeta Shehaj kandidon për anëtare të Gjykatës së Lartë.

Mes kandidateve qe synojne nje karrige ne gjykaten Supreme eshte edhe Enerjeta Shehajt (Deraj). Ajo renditet në listën e 12 gjyqtarëve që kandidojnë për...

VOA: Ja përse u shkarkua Fatmira Hajdari (Rudina mbeti në ambasadë, por nënës së saj iu revokua viza dy herë)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari. Vendimi i zgjeruar pritet të dalë...

Skandali i Reformës së Drejtësi/ Gjyqtarja e KPK që të shkarkon me Vetting, ka qenë vetë e shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë...

Dje, u shkarkua vetë, sot shkarkon të tjerët. Dispozitat e ligjit nr. 84/2016, “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve”, megjithëse në përmbajtje të tyre,...

Gjyqtarja që i dogjën makinën dhuroi zemrën e djalit që ndërroi jetë në aksident vite më parë

Gjyqtarja, të cilës i dogjën mbrëmjen e kaluar makinën në oborrin e pallatit ku banon në zonën e Vasil Shantos në kryeqytet, Arjana Liço,...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -