- Advertisement -

TAG

Gjykata

Gjykata e Apelit merr vendimin për pronat e Ylli Ndroqit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi. Avokati i Ndroqit, Alban Qafa e cilësoi...

Akuzohet për mbytjen e 17-vjeçares, Gjykata merr vendimin për Indrit Bajraktarin

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 25-vjeçarin Indrit Bajraktari, i arrestuar për mbytjen e 17 vjeçares Enisa Doda.  Ai...

Masakroi me thikë nënën dhe i preku kokën, Gjykata lë në burg 44 vjeçarin me probleme mendore

Gjykata ka lënë në burg, 44 vjeçarin Olsi Çekiçi, i cili masakroi me thikë nënën e tij, Firdes Çekiçi në shtëpinë e tyre në...

Sa pak, o SPAK!

Sa shumë mënyra për të vdekur: Duke gjallëruar si i vdekur Duke vdekëruar si i gjallë. Duke u ndeshur në fushë të betejës; Duke vrarë veten me gisht...

Gjykata vendos masën “arrest me burg” për djalin e ish-deputetit

Gjykata ka vendosur “arrest me burg” 10 ditë ndaj 22-vjeçarit Rois Babasi, djali i ish-deputeti të PD Ndriçim Babasi. Rois Babasi pas një konflikti të...

Përdhunuan të miturën, gjykata lë në burg Abaz Dogun dhe tre të rinjtë (film)

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg katër të arrestuarit për përdhunimin e të miturës në Babrru. Mësohet se asnjëri nga të akuzuarit nuk...

Qeveria merr vendimin: Seancat gjyqësore do të zhvillohen me dyer të mbyllura

Në kushtet e pandemisë së COVID 19 qeveria ka vendosur gjatë mbledhjes së sotme të ndryshojë aktin normative të masave në gjykata. Kështu sot është...

Ngacmoi seksualisht vajzën e tij/ Merret masa e sigurisë për 37-vjeçarin në Korçë (audio)

Gjykata ka lënë në burg 37 vjeçarin Rodolf Merolli, i cili ngacmoi seksualisht vajzën e tij 18 vjeçare K.M në Maliq. Ishte vetë 18-vjeçarja që...

Gjykata lë në burg Ilir Selmanin, i dyshuar për vrasjen e Santjago Malkos

Gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” Ilir Selmanit, i dyshuar se mori pjesë në vrasjen e Santjago Malkos në 27 gusht 2019...

U dërgua si i pandehur në Gjykatë, flet Klevis Balliu: Ja kush e vendosi

Gjykata ka kaluar për gjykim dosjen penale në ngarkim të ish-deputetit demokrat, Klevis Balliu, dhe banorëve të Unazës së Re Lulzim Maqinaj, Ilir Katiraj,...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -