- Advertisement -

TAG

Gjoka Konstruksion

Zëvendësoi Qaton në krye të ARRSH, jep dorëheqjen edhe drejtorja Vjero

Drejtoreja e ARRSH, Vasilika Vjero mësohet se ka dhënë dorëheqjen sot. Kujtojmë se në 12 shtator Sonila Qato dha dorëheqjen, pas akuzave nga kompania "Gjoka...

“Gjoka Konstruksion” paralajmëron betejë ligjore me ARRSH për “Kardhiq-Delvinë”

Kompania “Gjoka Konstruksion”, në një njoftim të publikuar për media, paralajmëron se nesër do të padisë penalisht drejtoreshën e ARRSH, Sonila Qato, për prishje...

Skandali me Rrugën e Arbrit/ “Gjoka konstruksion” merr para nga buxheti i shtetit për punë të lëna përgjysmë

Zbulohet  skandali me kompaninë që po ndërton “Rrugën e Arbrit”, “Gjoka Konstruksion”. Autoriteti Rrugor Shqiptar, në cilësinë e autoritetit kontraktor, ka bërë verifikimet e...

Gjoka Konstruksion shpallet fituese e koncesionit të Rrugës së Arbrit

Komisioni i dhënies me koncesion të procedurës me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e Rrugës së Arbrit” përfundoi shqyrtimin dhe vlerësimin e ofertave...

Vendimi i qeverisë/ Rruga e Arbrit me pagesë, 4 euro për të kaluar

Qytetarët do të paguajnë një tarifë prej 4 eurosh për të kaluar në rrugën e Arbrit. Të paktën kështu ka kërkuar kompania “Gjoka Konstruksion”...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -