- Advertisement -

TAG

Gjiri i Lalëzit

Mjekja në “Spitalin Amerikan”: Shenjat e para e helmimit nga kërpudhat, orët që rezultojnë fatale (film)

Tre pjesëtarë të familjes Haliti nga Gjilani ndërruan jetë si pasojë e helmimit nga kërpurdhat në Shqipëri. Nëna, djali dhe nusja e tij dyshohet...

Mbytet në det 26 vjeçari te Gjiri i Lalëzit

Një 26-vjeçar është mbytur teksa lahej në det tek Gjiri i Lalëzit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:15 ndërsa ky është rasti i dytë...

Gazetari thirrje Lleshajt: Shitësi ambulant më bllokoi pamjen e detit me karocë, merrni masa para se të përfundojë si Mihali

Gazetari i njohur shqiptar ankohet pas incidentit me një shitës ambulant në Gjirin e Lalzit. Sipas asaj që gazetari Arsen Rusta shkruan në rrjetet sociale,...

Arrestohen dy persona për ndotje ajri, dogjën mbeturinat në Gjirin e Lalëzit

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht dy persona për ndotje të ajrit. Mësohet se shtetasit me iniciale B.A 51 vjeç dhe K.T 56 vjeç, kanë...

Vendi goditet gjatë natës nga 9 lëkundje tërmeti, IGJEUM nxjerr të dhënat: Fuqia në rënie

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit njofton se janë regjistruar 9 lëkundje tërmeti gjatë natës deri në mëngjesin e ditës së fundit të...

Zjarr i madh tek Gjiri i Lalëzit, digjet një shtëpi dhe 5 makina (film)

Një zjarr masiv ka rënë në Gjirin e Lalzit në Durrës ndërsa ka shkaktuar djegien e një shtëpie dhe pesë makinave. Nuk ka njoftime për persona...

Aksident tek Gjiri i Lalëzit/ Makina përplas për vdekje të moshuarin

Një aksident ka ndodhur në fshatin Radë, në Gjirin e Lalëzit ku për pasojë ka mbetur i vdekur një 87 vjeçar. Policia njofton se viktima...

Plazhi i fukarenjve tek Gjiri i Lalëzit

Nga Edison Ypi Drejt Gjirit të Lalzit ikin si të tërbuara makinat e fuqishme, të shpejta, të shtrenjta, të zengjinëve Mjetet e transportit të fukarenjve; autobuzat,...

Na goditën 800 tërmete

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror. Kjo situatë ka shkaktuar frikë tek njerëzit, por sizmologët shprehen se...

Në Gjirin e Lalzit priten pishat e “mbillet” betoni

Vazhdon prerja e pishave të buta në Gjirin e Lalzit, ku bizneset e ndërtimit nxitojnë të ngrënë të tjera objekte betoni për t’iu përgjigjur...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -