- Advertisement -

TAG

Gjergj Luca

Në Tiranë protestë, Rama e çon Vuçiçin te Gjergj Luca, i pranishëm edhe djali i Soros

Kryeministri Edi Rama do të bëhet mikëpritësi i takimit të sotëm në kuadër të nismës së “Open Ballkan”. Në një kohë kur në Tiranë...

Dalin pamjet, Rama u shtron darkë ambasadorëve te Gjergj Luca

Kryeministri Edi Rama, ministrat dhe ambasadorët e akredituar në vend, janë bërë bashkë mbrëmë në restorantit e Gjergj Lucës në Elbasan. Në këtë darkë ishte...

“Ç’ka barku i nxjerr bardhaku”, Gjergj Luca: Kam qenë hajdut, 3 herë burg në komunizëm për vjedhje

Thonë që pija nxjerr gjithçka nga barku, prandaj edhe populli thotë shprehjen e famshme “Ç’ka barku i nxjerr bardhaku”. Nën avujt dehës të rakisë, Gjergj...

“Fermerët barbona”, shfajësohet Gjergj Luca: Thashë që janë barbunë

Etiketimi i përdorur nga biznesmeni Gjergj Luca për fermerët solli reagime te forta si dhe revoltën e këtyre të fundit. Luca ka vendosur që...

“U përballëm me një makineri blerje votash”. A ndikoi përplasja me Gjergj Lucën në numrin e madh të votave? Përgjigjet Luçiano Boçi

Luçiano Boçi ia doli të thyejë herësin në zonën e Elbasanit duke e fituar vetë vendin e tij në parlamentin e katër viteve të...

Blerja e votave, PD kallëzon në SPAK Gjergj Lucën, Taulant Ballën dhe 14 të tjerë/ Emrat…

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, njëherazi edhe drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, ka kallzuar në SPAK 16 persona, mes të cilëve...

Gjergj Luca dhe Luçiano Boçi bëjnë paqe. Kandidati demokrat pranon ndjesën e sipërmarrësit

Disa ditë pas sherrit të bujshëm, sipërmarrësi Gjergj Luca dhe kandidati për deputet i PD, Luçiano Boçi duket se kanë bërë paqe. Në një prononcim...

“Ku ndodheni tani?”/ Gazetari gozhdon Taulant Ballën. Rilindasi mashtron live nga restoranti i Gjergj Lucës dhe ikën nga emisioni (film)

Drejtuesi politik i Rilindjes në Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka ikur nga emisioni në mënyrë skandaloze, pas disa pyetjeve gozhduese të gazetarit të...

Sherr mes Gjergj Lucës dhe Luçiano Boçit në Elbasan

Një konflikt ka ndodhur mesditën e sotme në Elbasan, ku të përfshirë kanë qenë kandidati për deputeti i PD, Luçiano Boçi dhe biznesmeni, Gjergj...

Gjergj Luca merr edhe liqenin në Butrint, biznes për 30 vjet me vetëm 1 euro (foto)

Gjergj Luca, administratori i firmës së peshkut duket se nuk është mjaftuar me 3000 m2 truall dhe det në Shëngjin dhe 135 mijë m2...

Latest news

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...
- Advertisement -