- Advertisement -

TAG

gjeniu

Gjeniu Nikolla Teslla (Nicola Tesla) ishte shqiptar

Nga Fahri Xharra Sa interesant, duhesh vetëm të kërkosh dhe e gjen dy herë në disa mënyra të vërtetën që e ke thënë. Ishte viti 2012,...

Murat Toptani, gjeniu që po del nga harresa (film)

Nga Marsida Najdeni Krijimtaria mahnitëse e Murat Toptanit nuk njihet pothuajse fare. Ky fakt më ka rënduar shumë dhe më rëndon. Të kesh një gjigand...

Ndryshime në qeveri/ Gent Cakaj e ka prerë biletën. Çfarë ndodh me Arben Ahmetajn dhe Erjon Braçen?

Marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria ka shkaktuar çarjen pa kthim të kabinetit qeveritar. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj nuk e...

Njerëz të humbur…

Kush e ka parë gjeniun lutet të njoftojë mentorin e tij Baton. Ku e ka fshehur kryeministri që nuk e po e nxjerr më në...

A nuk është koha e gjeniut që të zgjidhet kriza në Lindjen e Mesme?

Në këtë moment kaq të vështirë që po kalon bota, ku rreziku i Luftës së Tretë Botërore është kaq pranë, kokat e nxehta nuk...

Kë President të Venezuelës njohu kryeministri i Jashtëm dhe gjeniu i tij?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja, Brazili, Kolumbia dhe së fundmi Kosova, nëpërmjet ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli kanë shpallur se njohin si President...

Latest news

U plagos në atentat tek Rruga e Elbasanit, ndërron jetë 60-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital personi i plagosur pak minuta më parë tek Rruga e Elbasanit. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 9:00...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të Piramidës, plagoset një person

Plagosje me armë zjarri në Tiranë, pranë Piramidës. Raportohet se një person është plagosur me dy plumba dhe është dërguar në spital. Mësohet se personi që...

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...
- Advertisement -