- Advertisement -

TAG

george w bush

Sulmi në SHBA/ Bush-Romney kundër Trump: Ishte kryengritje. Nuk jemi republikë bananesh (foto)

Ish-Presidenti George W. Bush ka lëshuar një deklaratë të fortë duke dënuar sulmet në ndërtesën e Kapitolit të SHBA-së. Bush nuk e përmend Presidentin...

Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do e bëjmë vaksinën publikisht për të provuar se është e sigurt

Tre ish-presidentët Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton janë shprehur të gatishëm të bëjnë përpara kamerave vaksinën antiCovid. Ata shpresojnë që me këtë...

Ish-presidenti i SHBA, George W. Bush: Krenar që njoha Kosovën si shtet sovran

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Me anë...

Ish-presidenti Bush viziton restorantin e refugjatit shqiptar në Teksas

Jeton Haxhijaj emigroi nga Kosova 18 vjet më parë, gjatë luftës së vitit 1999. Më vonë, ai hapi restorantin “Luigi’s” në Main, McGregor, Teksas,...

Provokon gazetari serb: Shqiptarët fituan simpatinë e serbëve me “vjedhjen e orës së Bushit”

*Titulli i shkrimit është i redaksisë, titulli i autorit ishte “Nga Flamurtari deri te Skënderbeu”, si replikë ndaj Mustafa Nanos. Nga Zoran Panoviç I dashur Mustafa!...

Si reagoi Bush kur mori vesh për sulmet e 11 shtatorit (foto)

Sulmi i 11 shtatorit në Kullat Binjake të Shteteve të Bashkuara ishte një goditje për mbarë botën. Fotot e mëposhtme tregojnë momentin kur President i...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Idrizi: 25 Prill është dita jonë, përballë oktapodit dhe tentakulave të Rilindjes mavi (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi përmes një postimi të publikuar në rrjetet sociale ka përmbledhur momentet, protestat e PDIU si...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...
- Advertisement -