- Advertisement -

TAG

gazment bardhi]

PD: Opozita e Bashkuar dakord për hapjen e listave 100%, heqja e koalicioneve hall i Ramës

Sekretari i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit akuzoi Opozitën e Bashkuar se po zvarrit procesin e hapjes...

Bardhi reagon për “dosjen 339”: Manipulimi i zgjedhjeve të 2017-tës kërkon drejtësi

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar për arrestimin e komisionerëve të “dosjes 339”. Bardhi drejtuar me akuza kryeministrit Rama shprehet se...

PD i përgjigjet Ramës: Të ra maska, prano hapjen e listave 100%

Pas postimit në rrjetet sociale të kryeministri Edi Rama se hapja e listave 100% i takon një diskutimi pas datës 30 korrik, i menjëhershëm...

Bardhi i përgjigjet Ramës: Do të ndryshosh kushtetutën për të hequr koalicionet

Sekretari i Përgjitshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rams pas zotimit të këtij të fundit për hapjen e listave. Bardhi ka...

Bardhi zbulon çfarë kërkoi Rama në tryezë: U kërkua të rihapet çështja e 5 Qershorit

Përfaqësuesi i opozitës Gazment Bardhi gjatë një deklarate për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore zbuloi se çfarë i...

Debatet nga Këshilli Politik, Bardhi: PS do të rihapë diskutimin për 5 qershorin

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka deklaruar në mbledhjen e Këshillit Politik  se PS ka qëllim të rihapë edhe njëherë diskutimin për...

Në tryezë edhe Rama, zbardhen çështjet që do diskutohen sot në Këshillin Politik

Këshilli Politik do të rimblidhet sot në orën 11:00 për të disktuar mbi ndryshimet kushtetuese që iu mbivendosën marrëveshjes së 5 qershorit. Për herë të...

Këshilli Politik mblidhet të hënën në orën 11:00. Ja për çfarë do të diskutohet

Mbledhja e Këshillit Politik do të mbahet të hënën në orën 11:00. Pas disa korrespondencave në distancë më në fund palët u morën vesh...

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik, Basha dërgon Bardhin përballë Ramës

Opozita jashtëparlamentare ka konfirmuar pjesëmarrjen në mbledhjen e Këshillit Politik të pas ftesës së bashkëshkryetarit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri. Në përgjigjen...

PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi tha...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...
- Advertisement -