- Advertisement -

TAG

Fushë Krujë

Kurbin, reshjet intensive të dëborës shkaktojnë probleme në qarkullim

Mbrëmjen e djeshme reshjet intensive të dëborës kanë zbardhur edhe Kurbinin Reshjet e dëborës me këtë intensitet nuk ishin parë prej 32 vitesh në zonën...

Aksident në Fushë-Krujë/ Humb jetën 40 vjeçari

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tiranë-Fushë Krujë Policia informon se viktima është shtetasi me...

Fushë-Krujë/ Ndalohen autorët e sulmit me eksploziv

Skënder Vathi  (49 vjeç), Erjon Tema  (19 vjeç)  dhe Erges Duka (23 vjeç) janë tre të dyshuarit që u ndaluan  për vendosjen e eksplozivit...

Shpërthim me eksploziv në qendër të Fushë-Krujës, dëmtohen dy automjete

Një shpërthim  eksplozivi ku dyshohet se tritoli është hedhur në rrugë, pranë disa makinave ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Fushë-Krujës. Nga shpërthimi i...

Shqipëria përmbytet, Rilindja Urbane i jep një dorë*

Rreshje të dendura shiu kanë rënë qysh në orët e para të mëngjesit në të gjithë Shqipërinë. Raportohen përmbytje në Fushë Krujë, Lezhë dhe gjetkë. Lumenjtë...

Fushë Krujë, degët e hashashit lundrojnë në ujërat e lumit Zezë (video)

  Përveç mbetjeve në ujrat e lumit Zezë në Fushë- Krujë janë parë të lundrojnë edhe degë hashashi OraNews sjell pamjet ndërsa nuk dihet shumë se...

Fushë Krujë, eksploziv automjetit, plagoset drejtuesi

Një sasi eksplozivi e vendosur në një automjet tip "Tuareg", me targë "AA 020 BH" ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në Fushë Krujë, duke...

Tragjedia e fëmijëve që babai u vrau nënën

Nga Ahmet Zani Tre fëmijë prej tre vitesh janë pa prindërit e tyre biologjik prej ngjarjes së rëndë e ndodhur ndërmjet bashkëshortëve. Mateo 12 vjeç, Jozefi...

Fushë- Krujë/ Tenton të fusë celularë në burg, arrestohet nëna e të dënuarit

Një 41-vjeçare e cila u përpoq që të fuste disa celularë në burgun e Fushë-Krujës është arrestuar nga policia. Ajo është 41-vjeçarja Liljana Toluli, banuese në...

Dy aksidente, gjashtë të plagosur në aksin Lezhë-Milot dhe në Fushë-Krujë

Dy aksidente rrugore janë regjistruar mëngjesin e sotëm, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur gjashtë persona. Në një aksident të ndodhur tek “Kryqëzimi i...

Latest news

Arrestohen 2 persona për kultivim kanabisi, procedohet kryetari i fshatit Çorrotat në Berat

Dy persona kanë rënë në pranga për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga kanë rënë A.P., 41 vjeç dhe D.H., 36 vjeç, të dy banues...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...
- Advertisement -