- Advertisement -

TAG

Fjala e Lirë

Ylli Ndroqi: Këtë eksperiencë pak e kanë kaluar, por jemi kthyer në një kështjellë të fjalës së lirë (film)

Nga kjo e hënë (14 shtator) në RTV Ora dhe Ora News nis sezoni i ri televiziv, me rikthimin e emisioneve dhe nisjen e...

PS u tërhoq nga paketa “anti-shpifje”, Vokshi: Fitoi fjala e lirë

Pas tërheqjes së PS për paketën “anti-shpifje”, ku u kërkua mendimi i “Venecias”, nuk ka vonuar reagimi nga Partia Demokratike. Ish deputetja Albana Vokshi e...

Edi Rama nuk heq dorë për mediat: Duan të prekin lirisht dinjitetin e të tallen me të vërtetën

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me polemikat e shumta, që ka ndezur ligji i paketës antishpifje për mediat. Përmes një statusi në Twitter,...

Përbindëshi i fjalës së lirë e nxori kokën

Nga Ylli Manjani Propozon që shpifjen ta dënojë qeveria jo gjykata. “Nuk ka pse të mundohemi deri në gjykatë...” - thotë zotëria. Propozon të vendosë gjoba...

Fjala e lirë kundër privatësisë 

Nga Klodian Tomorri Një nga casuset më të paparë të konfliktit të përjetshëm foal e lirë vs privatësi ka ndodhur në Angli para 6 vjetësh....

“Vargje mbi lot Çamërie”

Poeti pejan që përcjell me vargje dhimbjen çame si dëshmi për kohë të vështira, tragjedi që nuk i shlyen koha…, kjo është e vërteta...

Latest news

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...
- Advertisement -