- Advertisement -

TAG

Fier

Fier/ Fabrika e mbetjeve/ Banorët: Do na kontaminohen tokat, plani i fshehtë

News24 ka qenë në fshatin Plyk të Fierit, aty ku parashikohet të nisë ndërtimi i fabrikës së riciklimit të mbetjeve. Ndërkohë që tashmë është shpallur...

Fier, në pranga 33 vjeçari, rreh nënën dhe gruan

Policia e Fierit ka arrestuar një 33 vjeçar pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës dhe gruas së tij. Është arrestuar shtetasi Marjus...

Fier, arrestohet 29 vjeçari për shfrytëzim prostitucioni

Policia e Fierit ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar për shfrytëzim prostitucioni. Është arrestuar shtetasi Albano Alimadhi, 29 vjeç, banues...

Fier, vijojnë protestat për rrugën e prishur, nxënësit bojkotojnë mësimin

  Nxënësit e shkollës 9-vjeçare në fshatin Kallm i Vogël në Fier kanë bojkotuar mësimin për të dytën ditë rradhazi. Ata së bashku me familjarë të...

Fier, mungesë infrastrukture, 350 nxënës humbin ditën e parë të shkollës

Në fshatin Kallm i Vogël në Fier, më shumë se 350 nxënës kanë bojkotuar ditën e parë të shkollës për shkak të mungesës së...

Fier, në pranga 24 vjeçari, tenton të grabis çantën me 3.5 mln lekë

Policia e Fierit ka arrestuar shtetasin Paulo (Patriot) Zeka, 24 vjeç, banues në fshatin Ngjeqar të Roskovecit me akuzën vjedhje në tentativë. Blutë bëjnë me...

Asgjësohen 1880 bimë kanabis në Fier

Policia e Fierit  ka asgjësuar rreth 1880 bimë kanabis sativa. Lenda narkotike ishte mbjellë në zona të ndryshme në qarkun e Fierit. Konkretisht në...

Fier, fqinji ngacmon seksualisht komshien

Një grua është ngacmuar seksualisht në Fier. Mësohet se shtetasi S.T, 50 vjeç banues në Mbrostar Ura, ka ngacmuar seksualisht shtetasen T.B, 51 vjeç. Ngjarja...

Fier/ Tre persona plagosen pas një zënke në dasëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e  sotme, në Fier, ku një dasëm është kthyer në përleshje, duke u plagosur tre persona. "Ngjarja ka...

Fier/ Kodrat me ullishte në Frakull përfshihen nga zjarri.

Një hapësirë e madhe  kodrash të mbjella me ullinj  është përfshirë nga flakët e zjarrit në Frakull të Fierit. Deri tani nga zjarri raportohet se janë...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -