Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kafshët e “Safari Park” në Fier transferohen në Tiranë

Nga Klodiana 0

Pasi Ministria e Mjedisit vendosi që të mbyllte aktivitetin e ushtruar në lokalin “Safari Park”, në Fier, kafshët që ndodheshin aty janë transferuar për në Tiranë.

Ky veprim vjen fill pas shkrimit në median britanike Daily Mail, i cili i dedikoi një artikull gjendjes së mjerueshme të kafshëve në kopshtin zoologjik të Fierit.

Bëhet me dije se 12 kafshë që ishin të gjitha në total, do të transferohen si fillim në kopshtin zoologjik të Tiranës dhe më pas në Holandë, Gjermani.

/balkanweb/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej