- Advertisement -

TAG

ferra

Dëshmia e nipit të ish-ministrit që ndihmonte me para babanë e Enverit: Në kampin e Tepelenës kishim zili edhe dhitë që ushqeheshin me ferra

Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së shumëpërfolur në historinë e Shqipërisë të ndodhur në marsin e vitit 1908, kur Çerçiz Topulli në bashkëpunim...

S’po du lule 1 ditë, kur marr ferra 364 ditë

Nga Fjolla Besimi Nuk pe du lulen tande sot, po du që kur t’eci rrugës tem’ mos me m’thanë: ta hanksha "lulen". Nuk po e du...

Një tjetër grua e vrarë për Shën Valentin/ Ja marrin jetën dhe e hedhin në ferra (pamjet nga vendngjarja)

Banorët e kodrave të liqenit të Sharrës pranë Tiranës janë alarmuar, kur kanë gjetur pranë banesave të tyre një grua të pajetë. Gazetarja Dorjana Bezat...

Harrohet aeroporti i Kukësit, mbulohet nga ferrat

Në një kohë kur qeveria po negocion për vënien në efiçencë të aeroportit, ky i fundit është në gjendje të rënduar infrastrukturore. Çdokush që sheh...

Kurvëritë në Brigadën e Parë Sulmuese/ “Kuplaraja” partizane nëpër kasolle e ferra

Letra e partizanes, Naxhie Duma, me pseudonimin “Furtuna”  drejtuar Shtabit të Përgjithshëm për imoralitetin që kishte pushtuar çetat partizane. Një letër e partizanes me pseudonimin...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -