- Advertisement -

TAG

Federica Mogherini

Mogherini solidarizohet me Shqipërinë: Ngushëllimet të thella, të gatshëm të ofrojmë ndihmë

Përfaqësuesuesja e lartë e politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka reaguar për tërmetin në Shqipëri: “Në vazhdën e tërmetit...

Vuçiç thumbon Thaçin në takimin e liderëve të Ballkanit: Mogherini më së shumti ka dëshirë të puthet me ty (film)

Është zhvilluar mbrëmjen e djeshme një darkë me përfaqësuesen e lartë e BE-së, Federica Mogherini dhe lidëret e Ballkanit, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Dështimi i negociatave, Mogherini: Gabim historik, refuzimi shans i humbur

Përfaqësuesja e Lartë e Punëve të Jashtme dhe Sigurisë dhe BE-së Federica Mogherini ka reaguar për mos lejimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë...

Tërmetet/ Mogherini shpreh solidaritet me kryeministrin Rama

Në lidhje me tërmetet e fuqishme që tronditën mbrëmjen e djeshme vendin tonë, ka reaguar edhe ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca. Soreca...

BE dërgon mision vëzhgues për zgjedhjet në Kosovë

Bashkimi Evropian ka vendosur të dërgojë mision vëzhgues për të monitoruar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Shefja për politikë të jashtme e BE-së,...

Mogherini: Integrimi i Ballkanit në dobi të të gjithëve

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka mbajtur fjalën e fundit në konferencën e ambasadorëve të Bashkimit Evropian. Gjatë fjalës...

Haradinaj e ka “bllokuar” Brukselin, as pas 5 ditësh s’ka asnjë qëndrim se çfarë duhet të ndodhë

Kur Qeveria e Ramush Haradinajt kishte marrë vendim për taksë prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina,...

Arrihet marrëveshja! E besuara e Merkel do të bëhet shefja e BE-së

Presidenti i Këshillit, Donald Tusk në një njoftim online ka bërë të se ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, 60-vjeçarja e...

Mogherini: Kosova dhe Serbia duhet t’i kthehen dialogut

"Nëse ndihma e BE-së nuk përdoret në një mënyrë të mençur sot, nëse e humbim këtë rast, e shoh rrezikun e forcave të së...

Mogherini: Shqipëria i bëri detyrat e saj, tani është radha e BE-së

Në konferencën e përbashkët me komisionerin e BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, përfaqësuesja e Lartë e BE,...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -