- Advertisement -

TAG

Europa

Cila është makina më e shitur në Evropë?

Tregu europian i makinave duket se po ndryshon çdo ditë. Së fundmi është vërejtur një rënie e shitjeve të makinave të reja, ndërsa ndryshime...

Ulen sërish temperaturat, çfarë sjell pasditja në vend

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime në të gjithë vendin, por gjatë mesditës shfaqen vranësira të lehta. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja lë...

Der Spiegel paralajmëron konflikt të ri në Ballkan: Do ketë pasoja dramatike për Europën

Prestigjozja gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. Në shkrim paralajmërohet se në Ballkan do të nisë një konflikt i...

Shqiptarët dhe lufta me gjykatat europiane. Edhe sa duhet të vuajnë shqiptarët si pasojë e paaftësisë së shtetit të tyre?

Nga Gentian Alimadhi Shqiptarët e pafat vazhdojnë të ngelen të tillë. Të dënohesh për një vepër penale të kryer e pranon edhe morali i vetë...

Afganët në Shqipëri, Rama: Europa s’e mori veten, vuan nga politikat e refuzimit për të hapur dyert (Film)

Në një intervistë për BBC kryeministri Edi Rama ka folur për strehimin e refugjatëve afganë në Shqipëri. Duke u ndalur tek refuzimi i shumë...

Përfitojnë vetëm të vaksinuarit, ja kur do lejohet udhëtimi nga Europa dhe Mbretëria e Bashkuar për në SHBA

Shtëpia e Bardhë pritet të njoftojë një lehtësim të masave për udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar dhe BE që vijnë në SHBA. Mendohet se udhëtarët...

DW: Merkel më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Mijëra qytetarë të BE e vlerësojnë Gjermaninë si përfaqësuese të besueshme të interesave të tyre. Evropianët, madje edhe francezët do ta preferonin Merkelin si...

OBSH: Evropa do të regjistrojë 236,000 vdekje të tjera nga Covid deri më 1 dhjetor

Zyrtarë të lartë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë druhen se deri më 1 dhjetor Evropa mund të regjistrojë edhe 236,000 vdekje të tjera nga...

Ursula von der Leyen: Kemi detyra morale për të mbrojtur afganët

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen mbajti një konferencë shtypi mbi situatën në Afganistan pas takimit të G7. Shumica e stafit të BE...

Skuqet sërish Europa, “Delta” shkakton kaos

E kuqja vijon që të fitojë terren në hartën e përditësuar epidemiologjike të Qendrës Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) të paraqitur...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -