- Advertisement -

TAG

Ervin Bushati

Edi Rama e jep Partinë Socialiste me PPP te Rilindja. Ja deputetë aktualë nuk do jenë më në Kuvendin e Shqipërisë

34 deputetë të sotëm të Partisë Socialiste nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit në 4 vitet e ardhshme. Disa prej tyre nuk...

Për dashnorët e listave të hapura…

Nga Enkel Demi Kam qenë kundër listave të hapura qysh në fillim, jo se isha orakull, por vëreja zgjedhjet e Kosovës dhe produktin e tyre....

Mira Rakacolli: Bëni si them unë, mos bëni si bëj unë!/ Njeriu që vendos rregullat anti-COVID i shkel me dy të dyja këmbët

“Bëni si them unë, mos bëni si bëj unë!” është një shprehje i shkon më së miri për shtat asaj që ka ndodhur pasditen...

Kur ke Edi Ramën zëre se je vetëm. Kryeministri e lëshon Ervin Bushatin

Ndryshe nga parardhësi i tij që e çonte pushtetin në tilt për të mbrojtur bashkëpunëtorët, Edi Rama të lëshon pa pikë problemi. Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës...

Hetimi i SPAK? Ervin Bushati: Jam i qetë, pronat m’i la babai! (film)

Ervin Bushati është deputeti i parë socialist që hetohet nga SPAK-u, pasi Partia Demokratike e denoncoi për mosdeklarim të pasurisë dhe falsifikim të dokumenteve. I...

PD letër SPAK-ut për pasurinë e deputetit Ervin Bushati: Pse po zvarritet çështja?

Partia Demokratike ka njoftuar ditën e sotme se i ka dërguar një letër SPAK, ku i kërkon sqarime në lidhje me hetimet për deputetin...

Kel Demi- deputetit të PS: Jeni parti komuniste, e ka pranuar kryetari juaj! (film)

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ishte i ftuar këtë të martë në emisionin Abc-ja e Mëngjesit me gazetarin Enkel Demi, ku foli për...

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare/ Pse i trembet PS koalicioneve të opozitës? Bushati: Të bindur për fitoren

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në ABC-ja e mëngjesit foli për datën e zgjedhjeve dhe zhvillimet në PS. Ai u shpreh se nuk ka...

“Venecia” aprovoi Metën, Bushati e “pranon”: Mund të jenë bërë gabime me gjyqtarët e Gykatës Kushtetuese (film)

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në studion e “ABC News”, përballë gazetares Juli Xhokaxhi ka komentuar opinion paraprak të përgatitur nga...

Ruçi largohet, Paloka merr drejtimin e seancës plenare

Pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi është larguar nga Parlamenti së bashku me kreun e qeverisë, seanca është drejtuar nga deputeti i PD Edi Paloka. Edi Paloka, i...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -