- Advertisement -

TAG

ergys mertiri

Pas arrestimit të 4 aktivistëve, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot protestë, ja 3 kërkesat

Një ditë pas shoqërimit të 4 aktivistëve nga policia, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar për protestë. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit deklaron se...

Shkrimtari Agron Tufa: Kjo diktaturë duhet rrëzuar me forcë, nuk bie dot me votë

Shkrimtari i mirënjohur, Agron Tufa, i cili gjendet në ekzil ka reaguar shumë ashpër në lidhje me arrestimin e aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen...

Edi Rama ka rrjedh/ Arrestohen anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Ja cilët janë të ndaluarit

Anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë ndaluar gjatë mbrëmjes nga Policia e Tiranës, për t’u shoqëruar më pas në komisariatin numër 1. Ata...

Para pak ditësh u dogjën kioskat, Mertiri: Nis ndërtimi i kullës mbrapa sahatit

Para pak ditësh në qendër të Tiranës, afër Bashkisë dhe “Sahatit” ra një zjarr ku u dogjën disa kioska. Duke nënkuptuar se zjarri ka...

Pa kazanin mediatik, Ramës do i ishte thyer karrigia me kohë

Nga Ergys Mërtiri Mediat kryesore nuk dhanë asnjë lajm për dy gazeta të mëdha (The Indipendent dhe The Guardian) që ngritën alarmin mbi mafien shqiptare,...

Qeveria kërcënon dekanët, ata u bëjnë presion studentëve që të kthehen në auditore

Nga Ergys Mertiri Studentëve po iu bëhet presion duke i kërcenuar se do të humbin vitin, nëse nuk kthehen në auditore. Një kërcënim të tillë...

Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit të fytyrave të korrupsionit

Nga Ergys Mërtiri Për të disatin vit rradhazi, Ermal Mamaqi hap dyert e emisionit të tij, duke ia kushtuar hapësirën televizive të festave Edi Ramës...

Protesta e studentëve u mbyll deri në janar, por e teatrit vazhdon çdo ditë prej 7 muajsh

Nga Ergys Mertiri Protesta e studentëve u mbyll deri në janar, por ka një protestë që vazhdon çdo ditë prej më shumë se 7 muajsh:...

Nuk e keni kuptuar mirë se çfarë përbindëshi është Edi Rama

Nga Ergys Mertiri Kam përshtypjen se nuk e keni kuptuar mirë se çfarë përbindëshi është Edi Rama. Pasi e shpërqendroi objektin e protestës nga qeveria tek e...

Mrekullia e një proteste pa dialog

Nga Ergys Mertiri Ejani në dialog, - thotë Kryeminnistri i habitur sesi një protestë mund të zhvillohet pa pranuar të hyjë në diskutime me qeverinë. Kjo...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -