- Advertisement -

TAG

Emiliano Shullazi

Sekuestrohet hotel “Vollga” në Durrës

Hotel "Vollga" në Durrës është vënë në sekuestro. Sekuestrimi është bërë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe Konfiskuara e cila ka lajmëruar...

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj Emiliano Shullazit

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore ndaj Emiliano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Gjyqtari i tretë i caktuar nga KLGJ Arben Vrioni nga gjykata...

Shullazi/ KLGJ vendos për gjyqtarin e tretë më 20 maj

Procesit gjyqësor për Emiliano Shullazin dhe 4 të pandehurve të tjerë të grupit të tij, do t’u delegohet edhe gjyqtari i tretë pasi Këshilli...

Kërcënohet me jetë gjyqtarja e Emiljano Shullazit/ Merret në mbrojtje nga Policia e Shtetit

Gjyqtarja Saida Dollani, gjithashtu kryetare e gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda është marrë në mbrojtje dhe në ruajtje nga Policia e Shtetit...

Dështon sërish dhënia e pretencës për Shullazin, shtyhet për më 2 tetor

Paraditen e kësaj të marte, në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka dështuar sërish të jepet pretenca ndaj Emiliano Shullazit. Seanca u zhvillua nën...

Kërcënimi i Rektorit/ Tahiri del nga Prokuroria: Dëshmova për detyrën time lidhur me rastin

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka lënë ambjentet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ku u mor në pyetje për rreth një orë lidhur...

Hetimi/ Prokuroria i dërgon fletëthirrje Tahirit për çështjen “Shullazi”

Hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për Emiljano Shullazin kanë marrë përmasa të tjera. Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj, është thirrur...

“Lul Berisha dhe Mark Frroku” firmosin tek çadra e vetting-ut (foto)

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë firmosur sot peticionin për reformën në drejtësi të maskuar si Lulzim Berisha, Mark Frroku, Emiliano...

Latest news

Makina përplaset me trafikndarësen në Durrës dhe përmbyset, plagoset shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në unazën e Shkozetit. Mësohet se një makinë tip “Ford” me targa AA568ZO është përfshirë në...

Ngacmoi vajzën e mitur, arrestohet 51-vjeçari në Fier

Një 51-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare. Mësohet se vajza e mitur dhe autori i dyshuar...

Shuhet James Bond i parë, ndërron jetë aktori i famshëm

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery. Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari...

Tërmeti i fuqishëm, vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Turqi

Ekipet e shpëtimit turke po kërkojnë ende nëpër rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i fuqishëm i së premtes. Numri i të vdekurve nga...

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...
- Advertisement -