- Advertisement -

TAG

Ema

Efektive kundër COVID, udhëzimet EMA: Kush duhet ta përdorë pilulën Merck dhe si

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi sot se vendet evropiane mund ta përdorin pilulën Merck kundër koronavirusit në raste urgjente edhe para miratimit zyrtar...

“EMA” miraton vendimin e ri për vaksinat

Rregullatori i Bashkimit Evropian për ilaçet dha dritën jeshile për dhënien e dozës së tretë të vaksinës së Pfizer/BioNTech kundër Covid-19 tek mosha mbi...

BE pranon certifikatën e vaksinës nga Shqipëria, kush mund të lëvizë lirshëm

Komisioni Europian ka miratuar certifikatën e vaksinimit të dhënë nga Shqipëria duke theksuar se ajo është e vlefshme me ato të vendeve të Bashkimit...

A shkakton vaksina probleme në fertilitet? Shkenctarja shqiptare tregon nëse duhet ta bëjnë gratë shtatzëna

Ornela Ademi, drejtuesja e një prej komiteteve të EMA-s (Agjencia Evropiane e Barnave), sqaroi në një lidhje me Skype nga Holanda se personat që...

Nga ndryshimi i ADN-së tek efektet anësore, 16 pyetje e përgjigje rreth vaksinimit të fëmijëve

Komiteti Kombëtar i Vaksinimit në Greqi u është përgjigjur gjashtëmbëdhjetë pyetjeve të bëra më shpesh nga prindërit në lidhje me vaksinimin e fëmijëve dhe...

EMA i jep dritën jeshile Pfizer, vaksina e parë në BE që do të përdoret tek 12-15 vjeçarët

Vaksina e prodhuar nga Pfizer është bërë doza e parë që aprovohet për t’iu injektuar fëmijëve nga mosha 12 deri në 15-vjeç në Bashkimin...

BE miratoi certifikatën, ku mund të shkojnë shqiptarët që kanë bërë vaksinën ruse dhe kineze (film)

Samiti i BE-së ka miratuar Certifikatën Evropiane të Vaksinimit kundër COVID-19, e cila është një mënyrë që do të lehtësojë udhëtimet brenda BE. Në deklaratën...

Pfizer kërkon miratim për aplikimin e vaksinës tek fëmijët, Von der Leyen: Presim që EMA të flasë

Pfizer ka kërkuar miratimin për të administruar vaksinën anit-Covid tek fëmijët e moshës 12 dhe 15-vjeç. “Ne presim që deri në fund të muajit EMA...

EMA: Ata që pësuan mpiksje gjaku nga doza e parë e AstraZeneca-s nuk do të marrin të dytë

Personat që kanë pësuar mpiksje gjaku ose ulje të trombocideve pas marrjes së dozës së parë të AstraZeneca-s, nuk do të marrin një dozë...

EMA: Vaksina Pfizer mund të ruhet në frigorifer deri në një muaj

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) së fundmi është shprehur se vaksina Pfizer mund të ruhet në temperaturat normale të frigoriferit nga pesë ditë në...

Latest news

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...

Reshje bore dhe shiu në Kukës, si paraqitet situata

Moti i keq dhe me reshje të dendura shiu dhe bore në zonat malore ka sjellë probleme në qarkullimin e makinave në Kukës. Sipas...
- Advertisement -